Angle down Atgal

Porai uždrausta vaiką pavadinti Vladimiru Putinu

Vienai porai iš Švedijos neleista savo sūnų pakrikštyti Vladimiru Putinu – paaiškinta, kodėl toks vardas negali būti suteiktas mažyliui.

Šaukti savo naujagimį kaip Rusijos prezidentą panoro pora iš Laholmo – miesto, esančio pietinėje Švedijoje, pranešė radijos stotis SR.

Tačiau valdžios įstaigose toks tėvų noras atmestas – pagal šalies įstatymus, vaikams negali būti suteikti vardai, kurie kelia riziką ateityje dėl to patirti įvairių nepatogumų, patyčių ar net fizinio pavojaus, o kvietimas Vladimiru Putinu prilygintas būtent tokiai situacijai.

Ilgiau nei 20 metų Rusijos prezidento ir premjero postus užėmęs Vladimiras Putinas įteisino sau ir savo aplinkai palankius įstatymus, dėl demokratiniams principams prieštaraujančių sprendimų pasaulyje, o ypač Vakaruose, šis politikas yra vertinamas kontraversiškai.

Ši, 1982 metais įvesta ir 2017-aisiais atnaujinta taisyklė, galioja ir suaugusiems šalies gyventojams, kurie nori pakeisti savo vardą.

Anksčiau dėl tų pačių priežasčių atmesti tėvų pareiškimai dėl noro pavadinti vaikus tokias vardais kaip Allah, Ford, Pilzner, Ikea ar Q.

Tačiau yra atvejų, kai pavyko įteisinti vaikų vardus Metallica ar Google.

Pagal Švedijos įstatymus, naujagimiui vardą būtina suteikti per 3 mėnesius nuo jo gimimo.

Populiariausi vaikų vardai Švedijoje šiuo metu yra Noah, William, Hugo, Lucas, Liam, Oscar, Matteo, Elias ir Adamas.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite