Angle down Atgal

Populiarėja ekologiškos švaros priemonės

Parduotuvių lankytojai pastaruosius dvejus metus vis dažniau renkasi natūralesnius buities priežiūros produktus - bekvapius valiklius, jautriai odai skirtus ploviklius ar ekologiškas priemones, pastebi prekybininkai.

O rinktis tikrai yra iš ko - vien šiuo metu parduotuvėse siūloma daugiau kaip 1200 buitinės chemijos prekių, kurių nemaža dalis - ekologiškos ar draugiškos aplinkai.

„Pastebime, kad mūsų klientai rūpinasi ne tik maisto kokybe, bet ir buities priežiūra - kuo valo namus ar skalbia drabužius. Be to, vis dažniau pasireiškiant alergijoms ne tik maisto produktams, bet ir įvairioms cheminėms medžiagoms, parduotuvių lankytojai atkreipia dėmesį į priemonių sudėtį bei ieško kuo natūralesnių alternatyvų. Anksčiau ekologiškų ir gamtai draugiškų švaros prekių pasirinkimas buvo mažesnis, tačiau didėjant susidomėjimui, asortimentas taip pat išaugo. Štai vien per liepos ir rugpjūčio mėnesius mūsų pirkėjai įsigijo 13 proc. daugiau ekologiškų buitinės chemijos priemonių nei tuo pačiu metu pernai“, - atskleidžia „Maximos“ pirkimų departamento direktorė Vilma Drulienė.

Nuo seno įprastas ūkiškas muilas ir šiuo metu yra populiariausia skalbimo priemonė. Šis muilas dažniausiai naudojamas plauti dėmėms, teigiama, jog jis saugo audinį ir neblukina spalvos, be to, yra draugiškas ne tik audiniui, bet ir gamtai - muilas pagamintas iš natūralių žaliavų. Prekybininkų duomenimis, per mėnesį jo parduodama netoli 60 tūkst. vienetų. Parduotuvėse ūkinį muilą galima rasti ir citrinos kvapo, su kokoso aliejumi ar net itin veiksmingą su tulžimi.

Pastebimai auga ir kitų aplinkai draugiškų švaros prekių paklausa - tai indų plovikliai, kurie skirti jautrią odą turintiems žmonėms, bekvapės skalbimo priemonės, vandens pagrindu pagaminti oro gaivikliai. Tokios priemonės nėra laikomos ekologiškomis, tačiau dėl savo sudėties jos yra sveikesnės, nesukelia alergijos, tinka jautrią odą turintiems žmonėms bei tausoja aplinką.

Atrodytų, kad veiksmingiausi - stiprūs cheminiai valikliai, tačiau šiandien galima rasti ir natūralesnės sudėties priemonių, net orkaičių ar vonių paviršiams, kurie ne mažiau efektyviai šalina nešvarumus.

Be draugiškesnės aplinkai buitinės chemijos, auga ir ekologiškų prekių paklausa. Dėl savo savybių ir specifikos jų kaina gali būti kiek aukštesnė nei įprastų priemonių, tačiau didėjanti paklausa koreguoja ne tik pasiūlą, bet ir kainas, tad jos itin ženkliai nebesiskiria. Pavyzdžiui, perkamiausias ekologiškas indų ploviklis kainuoja 1,16 euro, o įprastas tokio paties kiekio - 0,93 euro centus.

„Anksčiau vyravo nuomonė, kad ekologiškas prekes ir priemones gali įsigyti tik aukštesnes pajamas gaunantys žmonės, tačiau šiuo metu pastebime, jog didėjanti pasiūla bei mažėjanti kaina pritraukia vis didesnį pirkėjų ratą. Maksimaliai palankias kainas pirkėjams stengiamės užtikrinti greta plataus asortimento“, - sako V. Drulienė.

Pastaruosius dvejus metus labiausiai išaugo ekologiškų skalbiamųjų priemonių paklausa - jų per pirmuosius 8 šių metų mėnesius nupirkta 1,7 karto daugiau nei tokiu pačiu laikotarpiu 2016 metais. Taip pat pastebimas ir ryškus indaplovių ploviklių pardavimų pokytis. Anksčiau pirkėjai dažniausiai rinkdavosi įprastus, o dabar - vis dažniau ekologiškus. Palyginus šių metų pardavimus su analogišku laikotarpiu 2016 metais - ekologišką indaplovių ploviklį į savo krepšelius įsidėjo dvigubai daugiau pirkėjų.

Rugsėjo 14 dieną startavo dvi savaites truksianti akcija „Švaros dienos“, kurios metu daugeliui buitinės chemijos prekių „Maximos“ parduotuvėse bus taikomos nuolaidos nuo 30 iki 50 procentų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite