Angle down Atgal

Popierinių sąskaitų kaina gamtai

Ką jums reiškia žodis sąskaita? Popieriaus lapą, gautą su įprastu kiekvieną mėnesį tekstu, kuris guli ant Jūsų namų stalo ar informaciją, apie Jums suteiktas paslaugas, kurią bet kada galima peržiūrėti atsidarius elektroninę pašto dėžutę? Jeigu Jūs sakysite, jog tai vienas ir tas pats, tai – netiesa, nes pirmuoju atveju, Jūs sąmoningai netausojate gamtos išteklių, o antruoju, Jūs galvojate apie švaresnį rytojų.

Nepaisant to, kaip stipriai į priekį pažengusios šių laikų informacinės technologijos, deja, bet dauguma žmonių vis dar, matyt, iš įpročio yra labiau linkę naudotis senosiomis sąskaitų gavimo technologijomis, tai yra, popierinių, spausdintų sąskaitų sistema (2021 m. tokių sąskaitų Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras išsiuntė net 86 631!), o tai turi įtakos aplinkos taršą, šiltnamio efekto skatinimą bei, žinoma, nuolat pasikartojantį įvairių išteklių švaistymą. Tonai popieriaus pagaminti reikia ne tik nukirsti daugybę medžių (net 17 medžių!), bet ir išeikvoti tonas vandens bei panaudoti eilę ne tokių draugiškų žmogui ir gamtai cheminių medžiagų, tokių kaip rūgštys ir balikliai, kurių dėka išgaunamas lapo baltumas. Na, o kur dar transportavimas ir jo metu į aplinką išmetamas CO2 ir vienai popieriaus tonai pagaminti reikalinga elektros energija, siekianti 2500W? Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Aplinkosaugos vadovė Inga Grigaliūnienė sako, kad „netinkamai išrūšiuoto popieriaus, atsidūrusio sąvartyne, kai jam pradėjus irti terpėje, kurioje nėra deguonies, išskiriamas metanas, kurio šilumos sulaikymas atmosferoje didesnis 23 kartus nei anglies dvideginio, žala yra didžiulė“. Sakysite Jūs laikotės žiedinės ekonomikos principo ir visas popieriaus atliekas surenkate ir išrūšiuojate perdirbimui? Puiku, bet vien to yra per maža ir ekologinės problemos deja, bet neišsprendžia, todėl mažinant gamtos taršą bei jos sukeliamus padarinius būtina imtis visų įmanomų priemonių!

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, kuris administruoja vietinę rinkliavą iš atliekų turėtojų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Akmenės ir Radviliškio rajonų bei Šiaulių miesto savivaldybėse, siūlo mokėjimo pranešimus gauti elektroniniu paštu, nes taip patogiai, paprastai ir saugiai tausojami įvairūs gamtos ištekliai. Be to, pasirinkus elektroninį mokėjimo pranešimą, jį gausite greičiau, nei siunčiamą paprastuoju paštu, o mokėjimo pranešimas niekada nepasimes ir bus pasiekiamas Jums patogiu metu, nes mokėjimo pranešimą elektroniniu paštu ar per savitarnos portalą galėsite pasitikrinti bet kuriuo metu, kad ir kur bebūtumėte, o apmokėti galėsite neišeidami iš namų, negaišdami laiko eilėse, internetu. Mokėjimo pranešimus gausite elektroniniu paštu arba prisijungę prie Šiaulių regiono atliekų centro klientų savitarnos portalo (http://sratc.mokesta.lt).

El. paštu rinkliava@sratc.lt reikėtų pranešti būsto adresą, savininko vardą, pavardę ir elektroninio pašto adresą mokėjimo pranešimams gauti. Informacija tel. Nr.: 8 41 42 15 99; 8 41 52 07.

DĖMESIO!!! Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras informuoja, kad mokėjimo pranešimai už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Šiaulių miesto gyventojus pasieks balandžio mėnesio pabaigoje. Mokėjimo terminas už 2022m. I ketvirtį bus pratęstas proporcingai.


 


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite