Angle down Atgal

Policijos dėmesys – pėsčiųjų perėjose taisykles pažeidinėjantiems dviratininkams

Visą savaitę miestų gatvėse rengiami į dviratininkų saugumo problemas dėmesį atkreipti skirti reidai. Liepos 13 d. startavusių draugiškų policijos reidų metu labiausiai bus akcentuojamas tinkamas dviratininkų važiuojamosios kelio dalies kirtimas pėsčiųjų perėjose. Iš viso iki dviračių sezono pabaigos planuojama surengti dešimtis tokių reidų Lietuvos miestuose.

Pirmasis iš numatytų policijos reidų ir akciją pristatantis renginys vakar vyko Vilniuje. Pareigūnai akcentuoja, kad draugiškų reidų metu kelių eismo taisykles pažeidžiantys ir nuo dviračio nenulipę per pėsčiųjų perėją važiuojantys dviratininkai bus perspėti. Pareigūnai jiems tik primins, kodėl taip elgtis pavojinga, nors už tokį pažeidimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato ir pinigines nuobaudas.

Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad važiuoti dviračiu perėjose draudžiama. Nuo transporto priemonės nenulipus kelią kirsti leidžiama tik specialiai paženklintose dviratininkams skirtose perėjose.

Suplanuoti reidai, visų pirma, yra edukacinio pobūdžio, ir jų metu siekiama atkreipti dviratininkų dėmesį į jų pačių saugumą. Dviračių mėgėjai yra vieni labiausiai pažeidžiamų eismo dalyvių. Nepaisant to, jie dar ne visuomet padaro viską, kad gatvėse galėtų jaustis kuo saugiau. Nors pastaraisiais metais situacija tikrai gerėja, važiavimas per pėsčiųjų perėjas ir kelio susikirtimo vietose nenulipant nuo dviračio yra vienas dažniausiai pasitaikančių pažeidimų miestuose.

Panašūs policijos ir draudikų organizuojami reidai visoje Lietuvoje buvo vykdomi ir pernai. Tuomet dviratininkai buvo raginami nenumoti ranka į kelių eismo taisyklėse numatytą rekomendaciją važinėjant gatvėse visuomet dėvėti šalmus.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiemet iki birželio mėn. šalies keliuose ir miestų gatvėse fiksuoti 76 dviratininkų susidūrimai su automobiliais. Keturi iš jų pasibaigė dviratininkų mirtimis. Dar 92 dviračių vairuotojai ir 2 keleiviai buvo sužeisti. 2016 m. gyvybės šalies keliuose iš viso neteko 17 dviratininkų, 230 buvo sužeisti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite