Angle down Atgal

Policija sako renkanti informaciją dėl galimų Seimo rinkimų pažeidimų

Policijos departamentas praneša renkantis informaciją dėl galimų Seimo rinkimų pažeidimų, stebintis problemines apygardas.

„Stebėseną vykdo mūsų žvalgybiniai padaliniai, kurie orientuoti į informacijos rinkimą dėl galimų balsų pirkimo. Esame pasiruošę, dirbsime tiek, kiek to reikalaus situacija. Tikimės, kad prisidės ir policijos rėmėjai, žmonės bus pilietiški ir aktyvūs ir bendras visų darbas padės užtikrinti skaidrius rinkimus“, – sako policijos vadovas Renatas Požėla.

Trečiadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė su Policijos departamento ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovais aptarė pasirengimą spalį vyksiantiems Seimo rinkimams.

Anot policijos pranešimo, vienas iš svarbiausių pareigūnų uždavinių – kad rinkimai įvyktų skaidriai ir nebūtų rinkėjų papirkinėjimo. Pareigūnai jau šiuo metu renka ir analizuoja informaciją, sudaro pažeidimų žemėlapį, dėlioja galimus reagavimo būdus, prevencinius veiksmus. Analizuojami probleminiai rajonai, kuriuose dažniausiai pastebimi rinkimų pažeidimai ar bandymai papirkinėti rinkėjus. 

Kaip teigiama pranešime, susitikimo dalyviai taip pat pabrėžė, kad svarbu užtikrinti viešąją tvarką rinkimų apylinkėse, patalpų saugumą. Aptarta pandemijos įtaka rinkimams, galimi neleistinos agitacijos būdai ir priemonės.

Policija ragina žmones, turinčius informacijos apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus kreiptis į policiją ir pateikti turimą informaciją. Pranešti apie pažeidimus galima per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt, arba skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. 

Informuoti apie galimus pažeidimus taip pat galima ir trumpuoju VRK informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855. 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite