Angle down Atgal

Policija pradėjo vaizdinės medžiagos vertinimą dėl rugsėjo 10-osios mitingo organizatorių atsakomybės

Policijos pareigūnai jau vertina, ar rugsėjo 10 d. mitingą Katedros aikštėje organizavusio Lietuvos šeimų sąjūdžio (LŠS) nariai padarė viską, kad protestuotojai, pasibaigus renginiui, neitų prie Seimo.

Tai Eltai patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Julija Samorokovskaja.

„Po kiekvieno renginio pareigūnai vertina, analizuoja visą vaizdinę medžiagą“, – Eltai sakė J. Samorokovskaja.

Penktadienį, pasibaigus mitingui Katedros aikštėje, protestuotojai Gedimino prospektu patraukė parlamento link. Vilniaus savivaldybė nebuvo išdavusi leidimo surengti eitynes iki Seimo, nors organizatoriai ir turėjo tokį tikslą. Mitingo organizatoriai renginio išvakarėse žadėjo eitynių ir nesankcionuoto mitingo prie Seimo neorganizuoti.

Kaip aiškino Vilniaus VPK atstovė, buvo surinkta nemažai filmuotos medžiagos, todėl sprendimai dar nėra priimti. Pasak jos, administracinės teisenos pradėjimui yra numatytas dvejų metų terminas.

„Kol kas nėra informacijos, kad būtų pradėta teisena. Artimiausiu metu gali paaiškėti“, – teigė J. Samorokovskaja.

Policijos duomenimis, po Šeimų sąjūdžio organizuoto mitingo buvo pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo Kodekso (BK) 259 straipsnį dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Iš viso buvo sulaikyti 22 asmenys. Pagrindiniai pažeidimai, pagal kuriuos buvo surašyti protokolai: teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymas, viešosios tvarkos pažeidimai, alkoholio vartojimas viešoje vietoje bei Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

ELTA primena, kad rugsėjo 10 d., pasibaigus mitingui Katedros aikštėje, protestuotojai Gedimino prospektu patraukė parlamento link, nors tokiai eisenai leidimas išduotas nebuvo. Lukiškių aikštėje namo neišsiskirsčiusiems mitinguotojams kelią užkirto policijos pareigūnai. Eisenos Seimo link dalyviams užtvėrus važiuojamąją kelio dalį, pareigūnai juos šiek tiek nustūmė.

Nepaisant renginio organizatorių tvirtinimų, kad eitynės nebus organizuojamos ir mitingas prie Seimo nevyks, dalis protestavusių asmenų Katedros aikštėje susirinko prie parlamento. Užtvėrus Gedimino prospektą ties Lukiškių aikšte, dalis protestuotojų Seimo link patraukė kitomis gatvėmis.

Prie Seimo susirinkusius žmones nebelaukti vakaro paragino keli į vietą atėję Šeimų sąjūdžio atstovai, tarp kurių buvo ir Raimondas Grinevičius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite