Angle down Atgal

Policija pradėjo tyrimą dėl neapykantos homoseksualiems asmenims

Tauragės apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos skatinimo prieš homoseksualius asmenis, vienam asmeniui pareikšti įtarimai.

Antradienį pareigūnai gavo pranešimą, kad praeitą savaitę naujienų portalo „Facebook“ paskyroje, po patalpintu vaizdo įrašu, buvo parašytas komentaras. Pranešėjo teigimu, jis galbūt žemino, niekino asmenų grupę dėl jų seksualinės orientacijos. Komentare buvo naudojami necenzūriniai žodžiai.

Tauragės apskrities policijos atstovė Lina Banienė trečiadienį BNS sakė, kad pranešimą policija gavo iš Europos žmogaus teisių fondo, įtariamasis jau yra nustatytas, tačiau dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo daugiau apie jį informacijos neteiks.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad, tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite