Angle down Atgal

Policija pradėjo tyrimą dėl galimo globotojos smurto prieš vaikus Kupiškio rajone

Policija pradėjo tyrimą dėl galimo globotojos smurto prieš vaikus Kupiškio rajone.

„Pradėtas tyrimas dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis“, – ketvirtadienį BNS sakė Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis.

LNK Žinios trečiadienį pranešė, kad laikina globėja galėjo smurtauti prieš keturiolikos, penkerių ir dvejų metų vaikus.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovas Arūnas Malinovskis teigė, kad trečiadienio rytą iš globotojos namų paimti keturi vaikai – trys iš vienos šeimos, vienas iš kitos.

„Į specialistus kreipėsi vienas iš vaikų. Įtariama, kad globotoja smurtavo prieš vaikus. Vaikai šiuo metu apgyvendinti globos namuose, prieš tai patikrinta jų sveikata, jiems teikiama psichologo pagalba“, – BNS teigė tarnybos atstovas.

Anksčiau trys vienos šeimos vaikai buvo paimti ir iš girtaujančių tėvų, kuriems šiuo metu teikiama pagalba. Ar vaikai grįš pas tėvus, vaiko teisių specialistai spręs atvejo vadybos posėdyje.

Anot A. Malinovskio, tai – pirmas toks atvejis, kai vaikai paimami iš globotojo.

Tarnybos duomenimis, laikina globa per aštuonis šių metų mėnesius buvo skirta 818 vaikų, iš jų 188 jau grįžo į savo šeimas.

Už piktnaudžiavimą tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite