Angle down Atgal

Policija pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl medžioklėje dalyvavusio Ukmergės pareigūno

Policija pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl Ukmergės rajono policijos pareigūno, dalyvavusio medžioklėje, kurioje buvo neteisėtai nušautas taurusis elnias.

„Policija aiškinasi situaciją – Vilniaus apskrities policijos Imuniteto valdyboje atliekamas tarnybinis patikrinimas dėl pareigūno veiksmų“, – BNS trečiadienį sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja.

Aplinkos apsaugos departamentas apie Ukmergės rajone sulaikytus keturis vyrus, tarp kurių – advokatas L. J. ir policijos pareigūnas E. B., pranešė antradienį.

Kiti du automobilyje buvę asmenys – Ukmergės rajono medžiotojų klubo „Lėnas“ nariai.

Aplinkosaugininkų teigimu, keturi vyrai važiavo vienu automobiliu nesilaikydami karantino reikalavimų, o apie aplinkosaugininkų reidą juos perspėjo policijos ekipažas.

Pažeidimas nustatytas sausio viduryje.

Vyrai automobilio bagažinėje vežė neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną – nušautas gyvūnas nebuvo užregistruotas medžioklės lape, o plote, kuriame buvo medžiojama, buvo išnaudotas limitas, apie tai klubo „Lėnas“ nariai buvo informuoti.

Aplinkosaugininkai teigia, kad nesilaikyta ne tik medžioklės taisyklių, bet ir etikos, nes elnias nušautas artimu šūviu į galvą.

Visiems keturiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl neteisėtai sumedžioto žvėries gabenimo, baudos už šį nusižengimą gali siekti iki 1,8 tūkst. eurų. 

Žvėrį nušovusiam vyrui už tai gresia bauda iki 1,8 tūkst. eurų ir teisės medžioti atėmimas iki penkerių metų. Jis taip pat turės atlyginti per 6,1 tūkst. eurų žalą gamtai, iš jo paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu. 

Konfiskuotas ir visureigis, kuriuo buvo gabenamas elnias. 

Dėl nuobaudų dydžio ir ginklų bei automobilio konfiskavimo spręs Vilniaus regiono apylinkės teismas. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite