Angle down Atgal

Pokalbis dėl rajono gyventojų saugumo – su Radviliškio rajono policijos komisariato viršininku Linu Valiumi

Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, susitikę su Radviliškio rajono policijos komisariato viršininku Linu Valiumi, aptarė gyventojų saugumo situaciją Radviliškio mieste ir rajone.

„Radviliškio rajono savivaldybės taryba 2019 metais policijai skyrė 25 tūkst. eurų gyventojų saugumui užtikrinti, 2020 metų biudžete šiai funkcijai numatyta skirti 20 tūkst. eurų. Viena savivaldos funkcijų – užtikrinti gyventojų saugumą, tad tikimės, kad šios lėšos kasmet yra panaudojamos tikslingai ir efektyviai“, – sakė meras A. Čepononis.

Meras pastebėjo, kad pastaruoju metu padaugėjo nusikalstamų veikų tiek rajone, tiek mieste. Policijos vadovas patikino, kad visada policija operatyviai imasi atitinkamų veiksmų išaiškindama tokių veikų iniciatorius. „Pasitaiko atvejų, kad smulkiais chuliganizmo atvejais, nedidelėmis vagystėmis pagarsėja nepilnamečiai", – sakė jis.

Pasak policijos komisariato viršininko, Radviliškio rajone dominuoja smurtas artimoje aplinkoje ir konfliktai šeimose, ypač po pašalpų mokėjimo. Pasak jo, organizuojant policijos darbą, visada atsižvelgiama į tas dienas, kai mokamos pašalpos.

Aktuali problema – neblaivūs vairuotojai, chuliganiškas vairavimas, taip pat neatsakingi, neatsargūs, nedėvintys šviesą atspindinčių elementų pėstieji. „Policija labai atsakingai žiūri į tokius pažeidėjus, jie yra baudžiami. Svarbiausia, kad nubaustieji skleidžia žinią, kad nebaudžiamų už tokį neatsakingą elgesį nėra“, – sakė L. Valius.

Policijos viršininkas akcentavo dar vieną Radviliškio rajonui, kaip tranzitiniam rajonui, būdingą problemą – vagystes iš krovininių automobilių. Pasak jo, labai svarbu tokių automobilių vairuotojams nakties metu laikyti automobilius saugomose aikštelėse.

Artimiausiu metu planuojama atnaujinti Radviliškio mieste esančias vaizdo kameras, jau dabar kai kuriose vietose veikia visą parą kokybišką vaizdą fiksuojančios kameros. Ateityje Radviliškio mieste esančios vaizdo kameros apims platesnę teritoriją, miestas bus stebimas ir dieną, ir naktį. „Vaizdo kamerų dėka prieš kelerius metus užkabinome siūlo galą padegimų tyrimo metu, o dabar naujesnių vaizdo kamerų platesnis stebėjimo laukas leidžia aprėpti didesnę miesto teritoriją.

Policijos komisariato viršininkas pakvietė visuomenę pranešti policijos komisariatui apie turimas vaizdo kameras prie savo namų, įmonių, įstaigų. „Jei policija žinos, kur mieste yra kameros, fiksuojančios vaizdą, bus lengviau surinkti informaciją apie vieną ar kitą nusikalstamą veiką“, – sakė L. Valius.

J. Margaitienės paklaustas, ar gyventojai nesiskundžia visą parą nebedirbančiu komisariatu, policijos viršininkas atsakė, kad naktimis uždarytas komisariatas jau neglumina gyventojų. „Kasdien rajone budi 6–8 ekipažai, jų daugiau išsiunčiama dirbti savaitgaliais, švenčių metu. Gyventojų saugumas tikrai užtikrinamas“, – sakė L. Valius.

„Prie policijos komisariato įėjimo yra įrengtas pagalbos iškvietimo įrenginys, jį paspaudus atsiliepia budėtojas, kuris, įvertinęs situaciją, iškviečia budintį ekipažą, kuris visada atvyksta į pagalbą“, – sakė jis. Meras pasiūlė įrengti tokių mygtukų daugiau, tiek mieste, tiek rajone. „Savivaldybė tikrai prisidėtų įrengiant naujus mygtukus, tai būtų žingsnis į realų saugumą“, – sakė meras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite