Angle down Atgal

Poilsis Birštone: 5 vietos, kurias Birštone aplankyti tiesiog būtina

Nemuno apsuptyje įsikūręs ne vienas lietuviškas kurortas. Upių „tėvas“ apsuptas labai gražios žalumos bei gamtos, o ir pats Lietuvoje srauniai teka labai vingiuota ir pribloškiančias panoramas sukuriančia trajektorija. Vienas iš labiausiai išvystytų ir išpuoselėtų kurortų ant Nemuno kranto – Birštonas.

Poilsis Birštone nepalieka abejingų. Čia ramu, jauku ir nepaprastai gražu, kadangi šalia tekanti upė bei tankūs miškai sukuria tikrų tikriausios gamtos oazės įspūdį. Ką pamatyti ir ką aplankyti Birštone?

Nemuno kilpų regioninis parkas

Šį parką galima aplankyti trejopai:

  • Pasivaikščioti po jį
  • Žvelgti į jį iš aukšto
  • Plaukti pačiais Nemuno vingiais

Pačios Nemuno kilpos neturi sau lygių nei Lietuvoje, nei, ko gero, visoje Europoje ar net pasaulyje. Tai toks išskirtinis gamtos kampelis, kad liaupses jam rašo net patys didžiausi užsienio kritikai, matę ir kanjonų, dykumų ar didžiulių pramogų parkų. Pasak jų, ramiai viduryje žalumos vinguriuojanti plati upė yra kažkas unikalaus bei išskirtinio. Kadangi Birštonas yra labai dėkingoje (upės atžvilgiu) padėtyje, parką galite aplankyti net keliais būdais. Visgi labai rekomenduojame ne tik po jį pasivaikščioti ar užsikelti į vieną iš daugelio netoliese esančių apžvalgos aikštelių, tačiau ir praplaukti Nemuno vingiais su laiveliu ar baidare.

Vytauto kalnas

Dar Birštono piliakalniu vadinama aukštuma yra apipinta įvairiausiomis legendomis. Nuo to, jog čia poilsiaudavęs pats Vytautas Didysis, iki to, jog čia stovėjo istorinė Punios pilis. Pats Vytauto kalnas buvo labai svarbus dar LDK laikais. Tuo metu čia buvo vienas svarbiausių strateginių taškų ir gynybinių įtvirtinimų, saugojusių Lietuvą nuo užsienio grėsmių. Deja, pilis nunyko jau prieš 400 metų, tačiau kalnas išliko, ant kurio užlipus galima pamatyti fantastiško grožio panoramą.

Pakrantės takas palei Nemuną

Birštonas yra miestas, kuriame būtų tiesiog nuodėmė nepasivaikščioti. Graži gamta, jaukios ir ramios gatvelės bei nuostabūs Nemuno vaizdai leidžia žavėtis kiekvieną kartą dedant žingsnį. Visgi pasivaikščiojimui geriausiai tinka pakrantės takelis palei Nemuną. Čia galėsite atsikvėpti, pravalyti mintis, užmegzti pokalbį su kolega ar artimuoju bei prisėsti ant pledo ir pasimėgauti karštais sumuštiniais žvelgdami į Nemuną. Rudens metu jaukiai atmosferai taškų pridės geltonuojantys ir raudonuojantys medžių lapai, o žiemą visa užpildantis sniegas sukurs sniego baltumo simfoniją, kurioje jūsų akys turėtų tiesiog blizgėti iš džiaugsmo.

Sanatorijos bei SPA

Birštonas spa ir sanatorijų trūkumu tikrai nepasižymi, ar ne? Na, jeigu jau domitės įvairiomis sveikatinimo ar gražinimosi bei atsipalaidavimą garantuojančiomis procedūromis, turbūt žinote, jog nėra daug vietų Lietuvoje, kurios pranoktų Birštoną. Penkių ar keturių žvaigždučių įstaigos su baseinais, pirtimis, purvo voniomis ir aukštos klasės viešbučiai bei gyva gamta pašonėje... Kas gali būti geriau? Jeigu norite atsitraukti nuo miesto šurmulio, tai bus tikrai geriausias jūsų sprendimas.

Džiazas

Paskutinį kovo mėnesio savaitgalį Birštono mieste aidi saksofonų, klarnetų ir kitų instrumentų skleidžiami ritmai. Jau nuo 1980 metų čia vyksta džiazo festivalis „Birštonas jazz“. Tarp kitko, jis yra ir seniausias tarptautinis džiazo muzikos festivalis Lietuvoje. Tomis kovo dienomis įvairios įstaigos bei koncertų salės prisipildo jausmingos ir energingos muzikos, kuri suteikia dar daugiau išskirtinio šarmo jau ir taip labai unikaliam miestui. Ir beje, koks gi būtų poilsis Birštone be šiek tiek pramogų?

Jei ruošiesi užkeliauti Birštoną, įsigyk vieną iš MakaliausLietuva.lt poilsio Birštone pasiūlymų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite