Angle down Atgal

Poetui ir žurnalistui V. Rudžianskui - 60

Penktadienį Maironio lietuvių literatūros muziejuje įvyks poeto, žurnalisto, leidėjo Viktoro Rudžiansko jubiliejinis kūrybos vakaras „Pėdų punktyrai“.

Dalyvaus V. Rudžianskas, literatūrologė, redaktorė Janina Riškutė, aktorė Olita Dautartaitė, operos solistė prof. Sabina Martinaitytė, pianistė prof. Audronė Eitmanavičiūtė. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

V. Rudžianskas gimė 1957 metų lapkričio 25-ąją Čekiškėje (Kauno rajone). Baigė Marijampolės pedagoginę mokyklą ir Vilniaus universiteto Kauno vakarinį fakultetą. Dirbo mokytojo darbą, redagavo šaulių leidinį „Trimitas“, dirbo laikraščio „Ūkininko patarėjas“ redakcijoje. Nuo 2004-ųjų buvo Kauno kultūros ir meno savaitraščio „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius. Yra Lietuvos rašytojų ir Žurnalistų sąjungų narys.

2002 metais V. Rudžianskas „Poezijos pavasaryje“ buvo apdovanotas Salomėjos Nėries prizu. 2004-aisiais pelnė Kauno meno kūrėjų asociacijos premiją už pokalbių bei esė knygą apie kunigą ir poetą Ričardą Mikutavičių „Gyvenęs ir mūsų gyvenimus“. Tais pačiais metais už šią knygą gavo ir Vytauto Gedgaudo premiją.

2004 metais taip pat tapo Lietuvos žurnalistų sąjungos rašinių konkurso „Kultūros versmėse“ laureatu. 2008-aisiais - „Poezijos pavasario“ laureatas. Iki šiol parašė bei išleido keliolika knygų.

Anot literatūros kritiko Valentino Sventicko, „V. Rudžiansko poezijoje vyrauja trūksmingas kalbėjimas, detalių reikšmės, nerimo intonacijos. Bet yra ir nenutrūkstantis veiksmas - tai eilėraščių tėkmė knygoje be jokių slenksčių. Semtasi patirčių iš sudėtingų likimų - su skaudžiais išgyvenimais, pokštais, nujautimais, neaiškiomis būsenomis. Šiandieninis Rudžianskas kuria priešybių vaizdą kaip realybę, su kuria reikia sutikti.„

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite