Angle down Atgal

Po pasaulį keliaujantys aviatoriai nusileidimui Lietuvoje pasirinko Alytų (vaizdo įrašas)

Trys aviatoriai iš Anglijos, garsėjantys savo kelionėmis po Europą, nusileidimui Lietuvoje pasirinko Dzūkiją.

Nuosavus „Piper Warrior“ jie nusodino Alytaus aerodrome. Lėktuvus palikę aptarnauti Alytaus aeroklube keliautojai nuvyko į miesto centrą. Naktį praleidę pasirinktame viešbutyje aviatoriai pratęsė kelionę.

Į Alytaus aerodromą anglai atvyko iš Liepojos (Latvija), prieš tai buvo nusileidę Tartu (Estija) ir Sankt-Peterburge (Rusija). Į Rusiją keliautojai nusigavo iš šalia Cirencestyro (Anglija), Kembe esančio Cotswolds aerodromo.

Pakeliui į S. Peterburgą aviatoriai skrido per Orknio salas (Škotija), užsuko į Bergeną (Norvegija), Vesterosą (Švedija) ir Turku (Suomija).

Keliaujančių aviatorių grupė pasivadinusi „Freedom Aviation“, jos lyderis David R. Smith su kolegomis iš Alytaus dar pasieks Lenkiją, o po to skris į gimtąją Angliją.

Savo lėktuvais aplankytų vietų žemėlapyje anglai jau yra pažymėję Normandijos, Korsikos, Sardinijos salas, Airiją, Austriją, Čekiją, Ispaniją, Italiją, Kroatiją, Prancūziją, Rumuniją, Škotiją, Vengriją, Vokietiją.

„Šaunu, kad mūsų aerodromo siūloma paslauga, jos kokybė užsienio ir Lietuvos aviatorius tenkina, atvykstančiųjų privačiais lėktuvais skaičius Alytuje auga. Jis galėtų būti dar didesnis, tam reiktų atnaujinti pakilimo-nusileidimo taką, patobulinti aerodromo infrastruktūrą ir padidinti žinomumą“, - sako vienu jaukiausių Lietuvoje vadinamo aerodromo valdytojas, Alytaus aeroklubo vadovas Kęstutis Urbanavičius. Pasak jo, iš Alytaus taip pat galima skristi į verslo ir kitas individualias keliones, tam aeroklubas savo lėšomis yra įsigijęs amerikietišką lėktuvą „Cessna“. Minėtas lėktuvas, kuriuo be sustojimo galima skristi 1 tūkst. kilometrų, naudojamas ir apžvalginiams skrydžiams virš Alytaus, Dzūkijos.

Sportiniams ar laisvalaikio skrydžiams Dzūkijos sostinės aviatoriai naudoja ir rusišką pusiaukarinį akrobatinį „Yak 52“, pramoginiams skraidinimams taip pat puikiai tarnauja turima lenkiška „Wilga“ bei pastaraisiais metais nusipirktas vokiškas sklandytuvas „Bergfalke".

„AN 2" lėktuvas, vadinamas „kukurūznikas", Alytaus aerodrome kol kas naudojamas pažintiniais, edukaciniais tikslais. „Alytus ore" šventės metu lėktuvo viduje buvo atidaryta ir ikišiol veikia originali ,Alytaus aerodromo istoriją pasakojanti, dizainerio Leono Žukausko sukurta minisekspozicija.

Aerodromas įsukūręs I Alytuje, Nemuno upės pašonėje, veikia nuo 1939 metų.

Seniausiu aerodromu Dzūkijoje rūpinasi, pagal sutartį su valstybe iki 2078 metų tai darys vietos aeroklubas, čia bazuojantis nuo 1959 m.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite