Angle down Atgal

Plungės rajono maudymosi vietų vandens kokybės tyrimai

2022 m. birželio 6 d. mikrobiologinių tyrimų duomenimis, „Beržynėlio“ stovyklavietėje vandens mikrobiologinės taršos rodikliai viršijo higienos normoje (HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“) reglamentuotų vandens mikrobiologinės taršos ribines vertes pagal žarnyno lazdelių skaičius 100 ml vandens.

Kitų Plungės rajono maudyklų vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Tyrimai vykdomi šiose maudynių vietose:

  • Platelių ežero „Plokštinės“ stovyklavietėje;
  • Platelių ežero „Ąžuolų“ salos stovyklavietėse;
  • Platelių miestelio maudymosi vietoje;
  • Platelių ežero „Linelio“ maudymosi vietoje;

Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų vandens paėmimo vietoje nerasta.

2022 m. gegužės 23 d. parazitologinių tyrimų duomenimis, Plungės rajono maudyklų paplūdimių smėlio kokybė atitinka Lietuvos higienos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Tyrimo metu, iš Platelių ežero „Plokštinės“ stovyklavietės ir „Linelio“ maudymosi vietos paplūdimių, buvo imti po 2 smėlio mėginiai.

Visuomenės sveikatos biuro specialistai nori priminti, kad vandens pramogos yra puikus ir sveikas laiko praleidimo būdas, tačiau nepamirškite budrumo – skendimai tai yra problema, kurios galima išvengti. Būkite saugūs prie vandens ir vandenyje. Saugokite save ir kitus, ištikus pavojui – nebūkite abejingi aplinkiniams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite