Angle down Atgal

Plungės ligoninei reikia erdvesnio ir funkcionalesnio skubios medicinos pagalbos skyriaus

Gegužės mėnesį Plungės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose aptartas Plungės savivaldybės ligoninės prašymas dėl priestato prie Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus statybos ir lėšų (apie 25 tūkst. eurų) skyrimo numatytiems priestato projektavimo darbams apmokėti.

Ligoninės direktoriaus pareigas einantis Remigijus Mažeika pažymėjo,  erdvesnis ir funkcionalesnis priėmimo skyrius būtinas, kad Plungės ligoninė atitiktų aukštesnius Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus ir toliau pacientams galėtų teikti aktyvias gydymo paslaugas.

R. Mažeika pažymėjo:  kokia Plungės ligoninė bebūtų ateityje, priėmimo skyrius  – būtinas, todėl planuojama ilgalaikė investicija.

Pirminiais paskaičiavimais, indeksavus kylančias kainas, 234 kv. m priestato, planuojamo saugios nakvynės patalpų vietoje, statyba gali atsieiti apie 510 tūkstančių eurų. Plungės ligoninė jau pateikė prašymą Sveikatos apsaugos ministerijai dėl finansavimo iš ES paramos.

Ligoninės vadovas kalbėjo, jog reikia kuo skubiau pradėti priestato projektavimo darbus ir paprašė Savivaldybės tam skirti lėšų (apie 25 tūkst. eurų).

Ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyrius naujus reikalavimus turi atitikti nuo 2024 metų sausio 1 dienos. Skyriuje turi būti įrengtas laukiamasis ir registratūra, izoliacinė palata su atskiru tualetu, personalo darbo ir poilsio patalpos, intensyvios pagalbos kambarys, patalpos, skirtos atlikti gyvybę gelbstinčias procedūras, procedūrų kabinetas, konsultavimo kabinetai, stebėjimo palatos. Skyrius turi būti padalintas į ambulatorines ir aktyvaus gydymo zonas. Gydymo zonoje turi būti intensyvios pagalbos patalpos, aktyvaus gydymo salė, slaugytojų ir gydytojų postas su aplink išdėstytomis lovomis. Kiekviena izoliacinė palata turi turėti du įėjimus.

Sprendimą dėl ligoninės prašymo gegužės 26 dienos posėdyje priims Savivaldybės taryba.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite