Angle down Atgal

Plungėje – 85 nauji koronaviruso atvejai

Informacinių sistemų duomenimis, iki spalio 28 d. 11.00 val. Plungės rajone serga 310 gyventojų. Per praėjusią parą fiksuoti 85 nauji atvejai, pasveiko 12 asmenų.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad daugelis praėjusiomis dienomis fiksuotų susirgimų susiję su Stonaičių socialinės globos namais bei VšĮ Plungės r. sav. ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriumi. Pavieniai atvejai fiksuojami Plungės pirminiuose sveikatos priežiūros centruose, Plungės technologijų ir verslo mokykloje, UAB „Plungės vandenys“, Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centre, „Senamiesčio“, „Ryto“, Šateikių mokyklose, Plungės l/d „Vyturėlis“, „Nykštukas“, „Rūtelė“, Platelių bei „Saulės“ gimnazijose.

Visi paplitę susirgimai yra susiję su minėtomis įstaigomis, tačiau šios savaitės pradžioje buvo fiksuota net 14 susirgimų, susijusių su savaitgalį vykusia viena asmenine švente.

Atsižvelgdami į sudėtingą ir vis besikeičiančią epidemiologinę situaciją rajone, raginame gyventojus laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, susijusių su COVID-19 viruso plitimo grėsmės prevencija. Prašome gyventojų apriboti socialinius kontaktus, nesibūriuoti, bendrauti tik šeimose, atidėti nebūtinas išvykas ir asmenines šventes.

Primename, kad visi asmenys, kuriems patvirtintas teigiamas COVID-19 testas, informuojami nedelsiant, vos gavus tyrimo rezultatus. Dėl didelio kontaktų skaičiaus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (toliau NVSC) įspėja, jog atvejų tyrimas užtrunka ir vėluoja. Tai reiškia, kad tie asmenys, kurie gavo informaciją, nelaukę NVSC specialistų skambučio, turi izoliuotis ir įspėti žmones, su kuriais galimai turėjo didelės rizikos sąlytį.

Jei jums vienokiu ar kitokiu būdu nepranešta apie būtinybę izoliuotis (gali būti skambutis, darbovietės, švietimo įstaigos informacija ir pan.), vadinasi, labai maža tikimybė, kad jūs ar jūsų artimasis turėjote didelės rizikos kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu, todėl nepanikuokite ir laikykitės įprastų saugumo rekomendacijų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite