Angle down Atgal

Plaukikas ilgam diskvalifikuotas, nes perpylė sau motinos kraują

Argentinos plaukikas Guillermo Bertola nubaustas ketverių metų diskvalifikacija ir neteks 2019 metais laimėto Pan Amerikos žaidynių sidabro medalio dėl neįprasto dopingo atvejo – jis naudojo kraujo perpylimą, pasitelkęs savo motinos kraują.

Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) įžvelgė neįprastus kraujo pokyčius, kai ištyrė atvirame vandenyje ilgose distancijoje besivaržiusio 30-mečio plaukiko biologinį pasą.

Kai G.Bertola buvo pakviestas tyrimui, jis aiškino, kad treniravosi aukštikalnėse, o taip pat tvirtino, kad naudojo vamzdelį ir povandeninę kaukę per treniruotes.

Tačiau vėliau, šių metų pradžioje, jis pripažino, kad 2018 metų sausį pasidarė kraujo perpylimą, nes kentėjo dėl virškinimo trakto problemų.

G.Bertolos motina buvo pakviesta liudyti tyrime, kuris buvo atliekamas pasitelkus vaizdo apklausą. Argentinietė teigė, kad bandė pagerinti sūnaus sveikatą ir nežinojo, kad kraujo perpylimas yra draudžiamas aukšto lygio sportininkams.

G.Bertola irgi tvirtino, jog to nežinojo, tačiau FINA šie argumentai nepasirodė įtikinami. Bausmę skyrusi plaukimo vadovybė pabrėžė, kad argentinietis yra daug metų elitinėse varžybose dalyvaujantis patyręs plaukikas.

G.Bertola negalės varžytis plaukimo varžybose iki 2024 metų.

Jis praras visus medalius ir pinigines premijas, laimėtas nuo 2018 metų sausio, tarp jų ir sidabro medalį, gautą po 10 km lenktynių 2019 metų Pan Amerikos žaidynėse Limoje (Peru).

G.Bertola yra laimėjęs bronzą ir 2011 metų Pan Amerikos žaidynėse, o iš viso Argentinai jis atstovavo per keturis pasaulio čempionatus.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite