Angle down Atgal

Pirmiausia paskiepyti globos ir slaugos įstaigų gyventojai, pacientai ir darbuotojai

Ketvirtadienio rytą Prienų PSPC parsigabeno 240 vakcinos dozių ir pradėjo vakcinavimą pagal iš anksto sudarytą planą. Bene pirmieji COVID-19 vakcina buvo paskiepyti Prienų globos namų gyventojai ir darbuotojai, iš viso 73 asmenys.

Globos namų direktorė Inga Barkauskienė sakė, kad visi asmenys buvo paskiepyti operatyviai, dar priešpiet. Į įstaigą atvykusioms dviems Prienų PSPC slaugytojoms, kurios skiepijo, pagelbėjo Globos namų slaugytojos ir socialiniai darbuotojai, kurie palydėjo į gyventojų kambarius, padėjo užpildyti skiepų korteles.

–Procesas buvo sklandus ir greitas, nes greituosius COVID-19 antikūnų testus atlikome iš vakaro. Buvome susiruošę skiepyti 102 asmenis, deja, šie testai parodė, kad dalis asmenų jau yra persirgę COVID-19 besimptome forma patys to nežinodami, todėl šiame etape jų skiepyti negalime. Taip pat nemažai gyventojų ir darbuotojų nuo lapkričio jau persirgo koronavirusine infekcija, todėl skiepus jie galės gauti anksčiausiai po trijų mėnesių, – teigė Globos namų direktorė. Anot jos, kartą jau paskiepytiems žmonėms antras skiepas bus skirtas po trijų savaičių.

Inga Barkauskienė apgailestavo, kad vienas kitas darbuotojas atsisakė skiepytis, jos nuomone, ko gero, dėl socialiniuose tinkluose skleidžiamos neigiamos informacijos apie skiepus.

–Stengėmės, kad darbuotojai gautų oficialią SAM ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento informaciją apie vakciną, jos veikimo principą, poveikį, galimas nepageidautinas reakcijas, kalbėjomės su jais asmeniškai, aiškindami, kodėl verta skiepytis, kai kuriuos pavyko įtikinti, – neslėpė I.Barkauskienė.

Direktorės įsitikinimu, motyvu skiepytis kiekvienam dirbančiajam su senyvo amžiaus, neįgaliais žmonėmis, dideliame kolektyve, turėtų būti atsakomybė prieš kitus bendruomenės narius. Ji džiaugėsi, kad gerą pavyzdį darbuotojams parodė kai kurių padalinių vadovai, kurie neabejodami pasiskiepijo.

Kaip teigė Prienų PSPC vadovas A.Ivanauskas, rizikos grupėms priklausančių asmenų skiepijimui buvo pasitelkti ir partneriai, pvz., Balbieriškio PSPC darbuotojai paskiepijo ne tik savo įstaigos slaugos skyriaus pacientus ir darbuotojus, bet ir su vakcina nuvyko į privačius globos namus „Smiltelė“ (iš viso vakcinuoti 36 asmenys). UAB „Vita simplex“ darbuotojos skiepų paslaugą suteikė Šilavoto globos namams (paskiepyta 38 darbuotojai ir gyventojai).

Vakcinacijos proceso rajone koordinatorius Prienų rajono savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta pripažino, kad vakcinacijos dienos yra labai įtemptos, skiepijamų asmenų sąrašai nuolat koreguojami, nes žmonės suserga, yra skiepų atsisakančiųjų, todėl reikia užtikrinti kitų asmenų atvykimą skiepytis numatytu laiku. Be to, tenka atsakingai stebėti, kad pirmiausia būtų paskiepyti prioritetinių grupių asmenys.

Anot V.Slautos, ketvirtadienį po pietų buvo skiepijami Jiezno paramos šeimai centro, Jiezno PSPC, UAB „Pagalba ligoniui“, Socialinių paslaugų centro darbuotojai, aptarnaujantys klientus Jiezno seniūnijoje (iš viso 56 asmenys).

Penktadienį skiepų sulauks UAB „B.Braun avitum“ dializuojami pacientai ir įstaigos darbuotojai (17 asmenų), Veiverių PSPC (6 medikai ir pacientai), Prienų ligoninės Slaugos skyrius (12 asmenų), likusiomis dozėmis skiepijami Prienų PSPC darbuotojai, odontologai, vaistininkai, Prienų socialinių paslaugų centro darbuotojai.

Per kelias dienas Prienų rajone planuojama paskiepyti maždaug 420 asmenų.

Dalė Lazauskienė

Nuotraukos iš Prienų globos namų

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite