Angle down Atgal

Pirmadienio vakarą virš Lietuvos nušvito įspūdingas ugnies kamuolys

Socialiniai tinklai tiesiog ūžia po to, kai pirmadienio vakarą virš Lietuvos praskrido kosminė uoliena, sukurdama įspūdingą šou.

Daugybė žmonių teigia matę dangumi praskriejantį įspūdingą šviesulį. Bene pirmieji apie tai prabilo kauniečiai, apie neregėtą žalios spalvos objektą pranešę portalui „Kas vyksta Kaune“, čia galite pamatyti ir užfiksuotą vaizdo įrašą.

Deja, bet daugelis net nespėjo sureaguoti ir užfiksuoti šio reginio, kuris tetruko vos keletą sekundžių.

Reguliariai į Žemės atmosferą patekusios didesnės kosminės nuolaužos ir gali suformuoti tokius žadą atimančius šviesulius.

Šie reiškiniai, žinomi kaip bolidai ar ugnies kamuoliai. Jie yra dideli ir ryškūs meteorai, galintys sprogti Žemės atmosferoje.

Bolidas yra didelės masės stambus meteoras. Jis sužimba 90–120 kilometrų aukštyje virš Žemės ir užgęsta 40–20 kilometrų aukštyje.

Stebėtojai bolido kritimo metu danguje regi ugnies kamuolį paliekantį po savęs ilgą dūminę uodegą. Deja, bet bolidai sukuria ne tik gražų reginį, jie taip pat gali kelti ir grėsmę.

Kai kurie didelės masės bolidai sudega nepilnai ir jų skeveldros pasiekia Žemės paviršių.

Rugpjūčio mėnuo kasmet garsėja Perseidų meteorų lietumi, tad gali būti, kad tai kaip tik bus vienas ryškesnių meteorų iš šio lietaus. Pats pikas vyksta rugpjūčio viduryje, tačiau net ir mėnesio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje dar galima išvysti šių skriejančių meteorų.

Pranešama, kad panašų reginį taip pat matė ir kaimynai latviai.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (6)

Taip pat skaitykite