Angle down Atgal

Pirmadienį Vyriausybė su Patariamąja ekspertų taryba svarstys galimybę švelninti karantiną

Pirmadienį bendrame Vyriausybės bei Patariamosios ekspertų tarybos posėdyje bus svarstoma karantino švelninimo galimybė.

„Pirmadienį Vyriausybės bei Patariamosios ekspertų tarybos bendrame posėdyje ekspertai pristatys naujausios sergamumo ir mirčių nuo koronaviruso infekcijos duomenis ir tendencijas. Su sveikatos ekspertais bus svarstoma, ar gali būti švelninamos karantino sąlygos, jei gali būti, tai kurios ir nuo kada“, – Eltai teigė premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Epidemiologinę situaciją šalyje planuojama aptarti ir antradienį vyksiančiame Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (VESK) posėdyje, kuriame taip pat bus svarstoma dėl galimų priemonių, skirtų suvaldyti COVID-19 pandemiją.

ELTA primena, kad lapkričio 7 d. Lietuvoje įvestas visuotinis karantinas. Visgi naujoji Vyriausybė, atsižvelgdama į ekspertų rekomendacijas, gruodžio 13 d. priėmė sprendimą karantiną sugriežtinti.

Buvo nuspręsta apriboti judėjimą iš vienos savivaldybės į kitą, uždrausta veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, paliekant galimybę veikti maisto, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvėms, vaistinėms, veterinarijos paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Taip pat nutarta, kad karantino metu draudžiami vieši renginiai, susibūrimai, viešose vietose vyresniems nei 6 metų asmenims privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, mokinių ugdymas organizuojamas tik nuotoliniu būdu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite