Angle down Atgal

Pirmą kartą Kėdainiuose savaitgalį vyks didelio masto pratybos „Kėdainių tauras 2019“

Rugsėjo 13–15 dienomis Kėdainių mieste vyks pirmos tokio didelio masto bendros Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisijos, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos ir Kauno VPK Kėdainių policijos komisariato atstovų pratybos. Pats svarbiausias jų tikslas – stiprinti skirtingų institucijų koordinavimą ir atkreipti gyventojų dėmesį į saugumą bei ekstremalių situacijų svarbumą, skatinti Lietuvos šaulių sąjungos ir valstybinių institucijų sąveikumą.

Gyventojai galės pamatyti mieste patruliuojančius ginkluotus šaulius, vilkinčius Lietuvos šaulių sąjungos uniformą, bus naudojami imitaciniai šaudmenys, garsinės ir dūminės imitacijos priemonės skatins atkreipti dėmesį į saugumą. Pratybose dalyvaus apie 200 puikių šaulių ir kitų institucijų aktyvios komandos.

„Gyventojus kviečiu būti budrius, pastebėjus provokaciją pranešti institucijoms, nes tik taip galime patikrinti visas savo tarnybas, kaip greitai ir profesionaliai jos yra pasiruošusios veikti. Pratybos reikalingos tam, kad padėtų visiems būti pasirengusiems nenumatytiems atvejams“, – pažymėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Rugsėjo 14 dieną Didžiosios Rinkos aikštėje nuo 10 valandos pratybos bus pristatytos gyventojams ir miesto svečiams. Tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos šaulių sąjungos veikla, sužinoti, kaip elgtis esant ekstremalioms situacijoms, kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam ir gauti kitą naudingą informaciją.

Tokio didelio svarbumo pratybos „Kėdainių tauras 2019“ organizuojamos Kėdainių mieste ir jo apylinkėse pirmą kartą.

„Pratybu metu bus įrengtas imituotas nelegalus kelių kontrolės postas. Kovinių šaulių skyriai jį sieks sunaikinti. Taip pat šauliai vykdys strateginę objektų apsaugą. Patruliuos mieste. Vyks gaisro imitavimas ir jo gesinimas. Svarbu, kad gyventojai neišsigąstų pamatę vykdomas operacijas. Visos ekstremalios situacijos bus imituojamos“, – apie būsimas pratybas kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Arūnas Kacevičius.

Bendros pratybos su valstybinėmis institucijomis sustiprina pajėgumus, reikalingus skubiam reagavimui nelaimės, krizės atveju. Įvairių institucijų sąveika pratybų metu užtikrina operatyvius, tinkamus ir kompleksiškus problemų sprendimo būdus tam tikrose situacijose.

Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės siekis pratybų metu įvertinti ir tobulinti rinktinės šaulių kolektyvinius įgūdžius vykdant taktines-komendantines užduotis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite