Angle down Atgal

Pilietiškumo pamokos akcentas – meilė Lietuvai ir Lazdijams

Savivaldybės posėdžių salę užėmė gausus būrys jaunimo – Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2 gabc mokiniai, kuriems kilo unikali idėja – Pilietiškumo, literatūros, muzikos, klasės vadovų pamoką „Lietuva ir Lazdijų kraštas dešimtokų akimis“ surengti savivaldybėje. Pamokos tikslas – susipažinti su Lietuvos valstybės dabartimi ir praeitimi, o svarbiausia – su Lazdijų kraštu, jo žmonėmis, taip pat priminti, jog kitais metais sausio mėnesį bus švenčiamas Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos įkūrimo 100-metis.

Istorinėje pamokoje dalyvavo rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, jos pavaduotojas Audrius Klėjus, savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė, direktorės pavaduotojas Saulius Petrauskas, merės patarėja Sonata Dumbliauskienė, laikinai einantis Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas Dalius Mockevičius, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vadovai bei mokytojai. Ir svarbiausieji pamokos dalyviai – gimnazijos dešimtokai.

Kaip ją pradėdama sakė mokytoja Audronė Pileckienė, 2019 m. lapkričio 18-oji įeis į Lazdijų istoriją, nes savivaldybės salėje pirmą kartą vyko pilietiškumo pamoka, kuri, ko gero, bus gražios tradicijos pradžia. Pirmą kartą į ją susirinko visi Motiejaus Gustaičio gimnazijos dešimtokai, pirmą kartą čia nuskambėjo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos himnas.

Savo įžvalgomis apie tėvynės reikšmę žmogui, apie tai, ką Lietuva reiškia mums, dalijosi šių metų Konstitucijos egzamino respublikinio turo nugalėtojas 2 gb klasės mokinys Paulius Čepulis. Literatūriniais tarpukario keliais susirinkusiuosius kvietė pakeliauti 2 ga klasės mokiniai, kita grupė dešimtokų pristatė Lietuvos talentų pasiekimus muzikoje, sporte. Jaunieji gimnazijos šauliai pasakojo apie Lietuvos šaulių sąjungos atsiradimo istoriją, pristatė jos įkūrėjus, supažindino su gimnazijos šaulių veikla. Moksleiviai taip pat pristatė Lazdijų gimnazijos įkūrimo istoriją, pasakojo apie jos įkūrėją Motiejų Gustaitį.

Dešimtokus šiai pamokai parengė klasių auklėtojos Birutė Plečkaitienė, Roma Kardokienė, Aušra Kmieliauskienė, mokytojos Zita Šklėrienė, Dalė Jefimova, Laima Jakulevičienė.

Rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, paprašyta pasidalinti savo mintimis apie Lietuvą ir Lazdijus, sakė, jog didžiuojasi, kad Lazdijų rajone gimė ir augo, kad turėjo galimybę mokytis iš pačių geriausių, o dabar – dirbti tarp pačių geriausių Lietuvos žmonių. Akcentavo Lazdijų krašto, kuris gražus ne tik gamta, bet svarbiausia – nuoširdžiais, drąsiais žmonėmis, perspektyvas. Merė pažadėjo – tokios pamokos taps tradicija, tarnaus tam, kad Lazdijai taptų dar žinomesni, girdimesni, patrauklesni. Šiam tikslui turime dirbti visi. A. Miškinienė pristatė jaunimui svarbias rajono savivaldybės aktualijas: šiuo metu formuojama nauja, veikli Jaunimo reikalų taryba, kuri turėtų išjudinti rajono jaunimo gyvenimą, be to, savivaldybės administracija yra paskelbusi konkursą Jaunimo reikalų koordinatoriaus, kuris turėtų būti kupinas idėjų, iniciatyvus ir organizuotas žmogus, vietai užimti. O svarbiausia, sakė merė Ausma Miškinienė, ji sieksianti, jog kitų metų savivaldybės biudžete atsirastų speciali eilutė jaunimui – jo idėjoms, svajonėms, poreikiams įgyvendinti. Ji taip pat atsakė į jaunimo pateiktus klausimus, kas šiuo metu daroma Lazdijų miesto parke ir kokie savivaldybės planai tvarkant Baltajo ežero paplūdimius.

Savo nuomonėmis, ką žmogui reiškia tėvynė, kokia Lietuvos svarba yra lietuvio, kad ir laikinai iš Lietuvos išvykusio, gyvenime, ką kiekvienas mūsų galime padaryti dėl Lietuvos, dėl Lazdijų, pamokos metu pasidalijo visi joje dalyvavę savivaldybės vadovai. Pamokos pabaigoje visi jos dalyviai – mokytojai, mokiniai, savivaldybės vadovai – sugiedojo gimnazijos himną, nusifotografavo ant savivaldybės laiptų, vaišinosi gaiviaisiais gėrimais bei saldumynais, bendravo. Gaila, kad trumpai – gimnazistų laukė kitos, ne tokios įdomios, bet ateičiai labai reikalingos pamokos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite