Angle down Atgal

Pilietiškumo ir lietuvių kalbos puoselėjimo diena progimnazijoje

Pasitikdami artėjančią Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokiniai rinkosi ne į tradicines pamokas, o buvo kviečiami dalyvauti įvairiose kūrybinėse ir edukacinėse veiklose mokykloje bei už jos ribų. Šios dienos tikslas ugdyti meilę ir pagarbą savo gimtajai kalbai, savo šaliai. Svarbu, kad jaunas žmogus suvoktų gimtosios kalbos, knygos, pilietiškumo svarbą tautos gyvenime.

Vieni dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Duonos kepimas“ Žaliūkių malūnininko sodyboje, kur susipažino su duonos kepimo senovės ritualais, papročiais, išgirdo seniai naudojamų įrankių pavadinimus, aiškinosi, kaip jie atrodo. Kiti lankėsi Chaimo Frenkelio viloje, ten susipažino su keramikos amatu, su XVIII a. Lietuvos dvaro istorija, mada, gyvensena bei to meto kalba. 2 klasės mokiniai aplankė parodą apie Lietuvą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje ir sudalyvavo edukacijoje „Kaip švenčiama Vasario 16-oji“. Mokyklos pirmokai savo žodyną turtino kino teatre Forum Cinemas.

Pasilikusiems mokykloje mokiniams istorijos Vitalija Samuilytė, Diana Norkaitienė ir lietuvių kalbos Milda Viltrakienė, Gitana Kovaliovienė, Ingrida Samulionienė, Jolanta Stulgienė mokytojos organizavo Pilietiškumo ir lietuvių kalbos puoselėjimo dieną progimnazijoje. Veiklos prasidėjo Tautiškos giesmės giedojimu. Po to mokiniai skirstėsi į kabinetus atlikti įvairių užduočių: spręsti kryžiažodžio „Vasario 16-oji“, atlikti interaktyvias istorijos užduotis, iliustruoti nurodytus Pauliaus Širvio tekstus.

Visi bendrai kūrė knygą „Mes – Lietuva“, kuri sudaryta iš puslapių „Asmenybė, kūrusi Lietuvos istoriją“, „Kalbos turtas – frazeologizmai“, „Lietuvių kalbos žodynai“, „Patarlės apie kalbą“, „Lietuvos kalbininkas“, „Moki žodį – žinai kelią“, „Lietuvių kalbos gramatikų kūrėjai“, „Kalbos įdomybės“, „Gerbk žodį – nedaryk klaidų“, „Ar žinai, kad...“, „Ak, žodžiai, lietuviški žodžiai...“. Knygą apipavidalino technologijų mokytoja Marija Alūzienė. 7 klasės mokiniai ėmėsi iniciatyvos – sukūrė filmuką „Knygnešys“.

Kol vieni buvo užsiėmę kūrybine veikla, kiti plėtė žinias edukaciniuose užsiėmimuose „Aš – Lietuvos pilietis: atviras ir kūrybingas žmogus“ ir „Pasirokoukem žemaitėškā“.

O šios dienos veiklas pagyvino kalbinė dvikova „Nugalėk žodžiu“, į kurią penktokai pakvietė vyresniuosius progimnazistus – septintokus ir aštuntokus, ir lietuviškų dainų karaokė.

Pilietiškumo ir lietuvių kalbos puoselėjimo diena – puiki pamokų alternatyva bei priminimas, jog turime didžiuotis savo gimtąja kalba, jos turtingumu, savo šalimi bei istorija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite