foto dariau prie šaligatvių.
Angle down Atgal

Pilietiškumas prasideda nuo tvarkingumo

Nuo pat gilios vaikystės girdėdavau šeimininkiškus pasakymus, kad jeigu turi namą, o prie jo kiemą, tai būtina jį laikyti švarų. Kiemą privalėdavo visi šeimos nariai prižiūrėti.

Kai kas sako, kad kaimas tai ne miestas. Mat kaimo sodybos neturi valdiškų valytojų, o miestas turi. Vadinasi, mieste galima visokias atliekas mesti bet kur. Žmogus, kuris taip elgiasi, mano supratimu, yra su pilietiško jausmo trūkumais. Dar daugiau: tokie asmenys, kurie mėto atliekas bet kur, daro visiems gėdą. Juk nuo seno dainuodavo: "išluok kiemelį subatoj, atjos bernelis nedielioj." Taigi nuo seno buvo sprendžiama apie sodybos šeimininkų tvarkingumą pagal kiemo tvarkingumą. Jeigu kiemas šiukšlinas, tai vadinasi tas šeimininkas netvarkingas.

O kaip mes gyvename Šiauliuose? Mieste daug gražių pastatų, daug tvarkingų gatvių, bet šalia šaligatvių vietomis tiesiog baltuoja pakraščiai nuo įvairiausių popiergalių ir celofaninių maišelių. O kiek nuorūkų aplink namus? Rūkoriai rūko balkonuose ir meta nuorūkas. Juk jas galima sumesti į kokį kibirėlį, o vėliau nunešti į atliekų konteinerį. Žmogaus netvarkingumą galima pažinti iš jo veiksmų. Štai eina valgydamas bananą ir pabaigęs valgyti žievę numeta šalia šaligatvio, taip ir baltuoja žievė. Dar viena didelė blogybė - per karantiną mėtomos vienkartinės pirštinaitės. Jų galima pamatyti šalia šaligatvių.

Taigi šiukšlintojų dėka miestas negali būti švarus ir turėti pavyzdingą įvaizdį. Atvažiavę svečiai tuoj visa tai pamato ir atatinkamai įvertina. Juk neveltui sakoma, kad svečio akys laksto po netvarkas, nes jos labai krinta į akis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite