Angle down Atgal

Pilietinė iniciatyva „Aš už Lietuvą“ subūrė geresnei vaikų ateičiai

2017 m. gegužės 22–birželio 2d. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras (toliau – RPBSPC) prisijungė prie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirto pilietinio projekto „AŠ UŽ LIETUVĄ“. Ruošdamiesi artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, projektu „AŠ UŽ LIETUVĄ“ siekiama sudaryti sąlygas mūsų šalies piliečiams patiems realiais darbais prisidėti prie socialinės atskirties mažinimo ir Lietuvos pilietiškumo ir bendruomeniškumo stiprinimo.

Šaukoto seniūnijoje, Paltynų kaime, gyvena moteris su keturiais nepilnamečiais vaikais. Namuose labai reikalingas remontas. Moteris iš savo gaunamų pajamų neįstengia susitvarkyti, nes pati turi daug sveikatos problemų. Norėta padėti tai šeimai, kad jie pasijustų tikrais bendruomenės gyventojais, kad vaikai turėtų jaukius namus. Gegužės 22 dieną šeimos namuose tapetais išklijuotos vieno kambario sienos, nudažyti langai, nuplautos lubas. Visos reikiamos priemonės yra dovanotos. Visą darbą atliko savanoriai: Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos II g. klasės mokinės Ema Poškutė ir Gabija Ribačenkaitė, Kunigiškių bendruomenės gyventoja Egidija Ribačenkaitė, RPBSPC socialinė darbuotoja (darbui su socialinės rizikos šeimomis) Virginija Poškuvienė ir, žinoma, šeimos nariai. Prie reikiamų priemonių įsigijimo prisidėjo ir Šaukoto socialinio darbo organizatorė Lina Pužaitienė, Šaukoto bendruomenės pirmininkė Gražina Adomavičienė.

Gegužės 22 d. Šiaulėnų seniūnijos Žeimių, Jokūbiškio, Šiaulaičių kaimų socialinės rizikos šeimų tėvai su vaikais vyko į Burbiškio dvarą. Išvykoje vaikai susipažino su dvaro architektūra, dvaro istorija, pasigrožėjo tulpių gausa ir įvairove, mokėsi bendrauti, puoselėti gamtą. Ekskursiją rėmė Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija ir Šiaulėnų seniūnija, organizavo RPBSPC socialinė darbuotoja (darbui su socialinės rizikos šeimomis) Danutė Rimšienė.

Gegužės 22 d. Tyrulių seniūnijoje buvo vykdoma pilietinė iniciatyva ,,Sodinkime kartu“. Joje dalyvavo RPBSPC socialinė darbuotoja (darbui su socialinės rizikos šeimomis) Asta Biliuvienė, RPBSPC socialinio darbuotojo padėjėja Ingrida Miselienė. Prie šios iniciatyvos įgyvendinimo prisidėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Tyrulių seniūnijos seniūnas Rimantas Liukumas bei savanoriai vaikai: Kamila, Justina, Emilijus, Evaldas, Augustė. Padovanotas geras darbas Lietuvos piliečiams – senyvo amžiaus žmonėms, gyvenantiems Tyrulių seniūnijoje. Jiems vaikai paruošė žemę ir pasodino daržovių. Šioje akcijoje mokytasi dirbti komandinį darbą, pozityviai bendrauti tarpusavyje ir su senyvo amžiaus žmonėmis, siekiant mažinti socialinę atskirtį. Stiprinti pilietiškumo bei savanorystės principai. Savanoriai buvo nusiteikę darbingai, noriai atliko darbus. Jautėsi laimingi galintys padėti senyvo amžiaus žmonėms. Senoliai buvo linksmi, pozityviai vertinantys pagalbą ir labai dėkingi už atliktus darbus.

Gyvenamosios aplinkos grąžinimas. Socialinės darbuotoja (darbui su socialinės rizikos šeimomis) Valė Bernotavičienė gegužės 27 dieną pakvietė projekte dalyvauti socialiai remtinų šeimų vaikus. Tyrulių miestelio vaikai savo pilietiškumą galėjo išreikšti konkrečiais darbais: gyvenamosios aplinkos teritorijoje surinkti iš pakelių šiukšles, kiekvienas susitvarkyti savo kiemą. Mielai sutiko savanoriauti šeši vaikai. Net trys vaikai iš vienos šeimos darė gerus darbus. Ši veikla – tai darbinių įgūdžių lavinimas, nuoširdumas, Lietuvos pilietiškumo, atsakomybės jausmo ugdymas.

Gegužės 26 Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kolektyvas kartu su paslaugas gaunančiais paslaugų gavėjais organizavo akciją ,,Mums rūpi... o Jums?“ (švari gamta). Akcijos tikslas – sujungti šeimas bendrai veiklai, vieta – Eibariškių mikrorajonas. Tvarkyta aplinka, rinktos šiukšlės. Dalyviai mokėsi dirbti kartu ir puoselėti savo kraštą. Edukacinė šeimų šventė Aukštelkuose. Birželio 2 dieną organizuota edukacinė šeimų šventė, kurioje dalyvavo Aukštelkų seniūnijoje gyvenančių šeimų tėveliai ir vaikai, Aukštelkų seniūnijos darbuotojai bei kaimo bendruomenių nariai. Dalyviai turėjo progą pabendrauti, labiau pažinti gamtą, dalyvauti įvairiose estafetėse, paragauti ant laužo virtos košės ir turiningai praleisti laiką su savo šeima. Taip ugdomas bendruomeniškumas, socialinės atskirties mažinimas, stiprinami bendravimo įgūdžiai. Šeimos turėjo progą aktyviai ir turiningai praleisti laiką gamtoje. Organizatoriai: RPBSPC socialinė darbuotoja (darbui su socialinės rizikos šeimomis) Jolita Margevičienė, Aukštelkų seniūnijos seniūnė Alma Kubilinskienė, Aukštelkų kaimo bendruomenės „Aukštoji Alka“ pirmininkė Vitalija Pletkienė.

RPBSPC informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite