Angle down Atgal

Piliakalnių grožis ir ne tik...

Paskutinę mokslo metų dieną Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos 5 klasės mokiniai mokėsi jau ne nuotoliniu būdu ir ne klasės suole, o ant piliakalnių.

Pirmoji integruota matematikos ir kūno kultūros pamoka vyko Pašlavančio piliakalnio papėdėje, o užkopus į 12 metrų aukščio piliakalnį dailės pamokoje stebėjome ir draugams pasakojome, kokius piešinius matome užvertę galvas dangaus platybėse. Po trijų pamokų pietų pertrauka buvo užkopus į 10 metrų aukščio Šakališkių piliakalnį, o įdomiojoje anglų ir rusų kalbų pamokoje vaikai žvelgė nuo pažintinio bokšto į Amalvos ežerą. Apie regimus vaizdus pasakojo užsienio kalbomis.

Kelionės dulkes plovėmės Amalvos upelio krioklių taškomuose pursluose. Gamtos pamoka vyko einant pažintiniu Amalvos pelkės taku, kur visi bandėme surasti ir atpažinti kuo daugiau pelkės augalų, o nuo bokšto žiūrėjome, ar kažkur tolumoje nesimato tetervino. O gal kažkur išdidžiai vaikštinėja gervė?

Paskutinė stotelė – Varnupių piliakalnis. Čia istorijos pamoką praturtino buvusi lietuvių kalbos mokytoja Petrutė Strolienė, lydėjusi mus visą kelionę: pateikė įdomių faktų, prisiminimų, įvairių užduočių, papasakojo apie kūlgrindą. Paskutinėje lietuvių kalbos pamokoje apibendrinome kelionę, surašėme jos įspūdžius ir išsipasakojome, ko tikimės iš pagaliau atėjusių vasaros atostogų. Po visų pamokų kiekvienam įteiktas įvertinimas – sertifikatas, įrodantis, kad pasiekėme trijų piliakalnių viršūnes, perbridome pelkę ir, žinoma, sėkmingai baigėme penktą klasę.

Gražios ir sveikos visiems vasaros ir iki susitikimo Mokslo žinių dieną.

Gintarė SKRINSKIENĖ

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos mokytoja

Nuotraukos iš asmeninio albumo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite