Angle down Atgal

Peštynės dėl cukraus Suvalkijoje

Vakar Marijampolėje pasklido žinia, kad Marijampolės priemiestyje esančiame Baraginės kaime, prie UAB „Lietuvos cukrus“ sandėlių, pirmadienį įvyko policijos pareigūnų dėmesio sulaukęs konfliktas. Neva sandėliuose esantį cukraus, kuris priklauso fabriko kreditorei UAB „Žvalguva“, „Lietuvos cukrus“ neleido paimti ir išsivežti.

„Suvalkietis“ tikėjosi, kad situaciją pakomentuos Kristina Kučinskienė, „Arvi“ įmonių grupės atstovė, tačiau telefonu ji neatsiliepė. Nepavyko susisiekti ir su „Žvalguvos“ generaliniu direktoriumi. Įmonės atstovas sakė, kad šiuo metu jis yra saviizoliacijoje.

Vienas iš UAB „Žvalguva“ direktorių Algirdas Pereckas, pakalbintas telefonu „Suvalkiečio“, teigė, kad per praėjusį cukraus gamybos sezoną Marijampolėje „Lietuvos cukruje“ pagamintas cukrus iš tiesų priklauso „Žvalguvai“. Pasakoti apie pirmadienio incidentą A. Pereckas atsisakė, paaiškindamas, kad dabar su naujaisiais „Lietuvos cukraus“ savininkais vyksta derybos. „Žinoma, derybos vyksta tiek, kiek su tokiu partneriu galima derėtis“, – pabrėžė vienas iš „Žvalguvos“ vadovų.

– Galiu pasakyti tik tiek, kad mes ir toliau norime bendradarbiauti su cukrinius runkelius auginančiais Suvalkijos ūkininkais ir žemės ūkio bendrovėmis, – teigė A. Pereckas. – Tikimės, kad jeigu jiems mes tinkame kaip partneriai, bendradarbiavimas vyks ir toliau. Ar mes tinkame naujiesiems UAB „Lietuvos cukrus“ savininkams, tiesiai šviesiai pasakyti dar negaliu. Jei netinkame, yra būdų, kaip iškilusias problemas išspręsti. Į dabartinę situaciją „Lietuvos cukruje“ mes, kaip šio fabriko kreditoriai, žiūrime su dideliu nerimu. Nors šiandien jau kovo 24 diena, bet mūsų žiniomis, ūkininkai su „Lietuvos cukrumi“ dar nėra pasirašę nė vienos sutarties dėl cukrinių runkelių auginimo šiais metais.

Pirmadienį į incidento Baraginės kaime vietą buvo atvykusi ir policija. Apie sujudimą kaime esančiame cukraus sandėlyje pareigūnams pranešė anonimas. Jis teigė, kad neaiškūs asmenys neteisėtai gabena produkciją iš „Lietuvos cukraus“ sandėlio.

Vis dėlto pareigūnų pagalbos neprireikė – jiems atvykus konfliktuojančios šalys išsiaiškino savarankiškai.

Marijampolėje kalbama, kad „Lietuvos cukrų“ kelerius metus kreditavusi UAB „Žvalguva“ neseniai buvo nušalinta nuo fabrikui išgyventi svarbių klausimų sprendimo. Tai siejama su „Lietuvos cukraus“ savininkų pasikeitimu. Manoma, kad „Lietuvos cukrų“ iš dalies perėmė viena iš įmonių, siejamų su marijampoliečiu verslininku Žydrūnu Buzu. Pastarasis drauge su Vidmantu Kučinsku fabrike lankosi kone kiekvieną dieną.

Ričardo Pasiliausko nuotrauka

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite