Angle down Atgal

Pėsčiųjų žygis – bendrystė ir pažintis su Šv. Jokūbo piligrimų keliu

Marijampolės kultūros klubas „Aistuva“ spalio 9 d. organizavo  pėsčiųjų žygį, skirtą  Šv. Jokūbo piligrimų keliui Lietuvoje.

Tai  įgyvendinamo jaunimo užimtumui skirto projekto  „Sveikas ir stiprus emociškai“,  kurį finansuoja Marijampolės savivaldybės administracija, dalis. Žygyje dalyvavo  beveik daugiau nei 80 žmonių. Šis pėsčiųjų žygis – ne tik siekis propaguoti keliavimą kaip aktyvią laisvalaikio leidimo formą ir sveiką gyvenimo būdą, bet ir pažintis su Šv. Jokūbo piligrimų kelio atkarpa Marijampolės savivaldybėje.

 Į žygį iš J. Basanavičiaus aikštės žygeivius išlydėjo Marijampolės savivaldybės  mero pavaduotojas Artūras Visockis ir Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė (vyriausioji specialistė) Loreta Rutkauskienė.

„Tai naujas gražus sumanymas ir prasminga iniciatyva – suburti bendram pėsčiųjų žygiui ir pažinčiai su Šv. Jokūbo piligrimų keliu savivaldybės teritorijoje. Bet kuri kelionė visada suteikia naujų įspūdžių, padeda pagilinti žinias ir skatina pasididžiavimą savo krašto istorija. Linkiu sėkmės ir džiugios žygio dvasios įveikiant kelionės iššūkius“, – sakė  mero pavaduotojas A. Visockis. 

Žygyje dalyvavo ir keliauti pėsčiomis mėgėjai, ir daug jaunimo iš įvairių  mokymo įstaigų  bei organizacijų: 30 gimnazistų ir mokytojos R. Dragūnevičienė ir I.Čeplikienė iš Marijonų gimnazijos, 16 gimnazistų ir mokytojos R. Slankauskienė, A. Valinčiūtė iš Šv. Cecilijos gimnazijos, Marijampolės kolegijos studentai,  moksleiviai iš Sūduvos, Rygiškių Jono, Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijų, P. Armino, J. Totoraičio, R. Stankevičiaus progimnazijų  ir Marijampolės profesinio rengimo centro bei 32 Suvalkijos 4-tos  rinktinės jaunieji šauliai, vadovaujami R. Čepaitienės, lydimi kuopos vado pavaduotojo L. Bernoto.

Žygio dalyviai per 3 valandas įveikė 13 km.  atkarpą Marijampolė–Skardupiai. Nors ir krapnojant lietučiui žygeiviai žvaliai keliavo Kumelionių–Meškučių–Skardupių keliu, stabtelėjo prie antrose Meškučių kapinėse esančio paminklo Vytautui Didžiajam, uždegė žvakutes prie partizanų kapo. Pasiekusius Skardupius žygeivius pasitiko Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės vadas ats. kpt. Kęstutis Pileckas.

Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos parapijos bažnyčioje keliautojus sutiko klebonas Petras Algirdas Kanapka, kuris  nuoširdžiai ir išsamiai papasakojo apie bažnyčią, supažindino su apaštalo Šv. Jokūbo gyvenimo istorija. Bažnyčioje esantį apaštalo Šv. Jokūbo paveikslą pristatė jo autorius, dailininkas ir Marijampolės dramos teatro scenografas Deimantas Populaigis. Istorikas Jonas Gustaitis žygeiviams labai jautriai papasakojo Tauto apygardos partizanų istorijos detales. Žygyje dalyvavusi, iš Vilniaus parvykusi, Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje piligrimė Skardupių parapijos jaunoji atstovė Aurelija Sutkauskaitė pristatė lietuvišką Šv. Jokūbo piligrimų kelio atkarpą ir pakvietė bendrai maldai, kaip ji pati sakė, „kad būtume tikri piligrimai“.

Po apsilankymo bažnyčioje ir bendros maldos žygio dalyviai vaišinosi karšta arbata ir gėrėjosi turtinga šventoriaus aplinka, papuošta įvairių šventųjų statulomis. Paskutinė šventorių papuošusi šv. Antano Paduviečio skulptūra jaukiai žibėjo – abito pakraščio virsmas šviestuvu yra įdomus skulptoriaus sumanymas.

Pėsčiųjų žygį organizavusi Marijampolės kultūros klubo „Aistuva“ vadovė Vida Mickuvienė pasidžiaugė gražia žygeivių bendryste visos kelionės metu ir kvietė lapkričio mėnesio pradžioje susitikti antroje projekto dalyje – teoriniame-psichologiniame užsiėmime ir baigiamajame  renginyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite