Angle down Atgal

Įspėja vyresnio amžiaus žmones: net ir lengva COVID-19 forma gali susilpninti jūsų fizinius gebėjimus

Naujas tyrimas rodo, kad vyresnio kaip 50 metų amžiaus žmonėms, persirgusiems net lengva koronaviruso forma, padidėja rizika, kad jų fiziniai gebėjimai sumažės.

Jau dabar aišku, kad hospitalizacija dėl COVID-19 infekcijos nepraeina be pasekmių. Ypač didelis pavojus kyla vyresnio amžiaus žmonių sveikatai. Tyrimas parodė, kad 60% hospitalizuotų pacientų po trijų ar šešių mėnesių vis dar jaučia išliekamuosius reiškinius. Tačiau ar gali būti, kad ir lengvesnės, medikų priežiūros nereikalaujančios, ligos formos nepraeina be pasekmių? Tyrimai rodo, kad taip. 

Kanados mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad vyresniems nei 50 metų žmonėms, užsikrėtusiems lengva ar vidutinio sunkumo COVID-19 ligos forma, pablogėja fiziniai gebėjimai ir judrumas. 

Tyrime dalyvavo daugiau nei 24 000 kanadiečių, vyresnių nei 50 metų. Jie buvo stebimi devynis mėnesius. Per tą laiką jų buvo paprašyta reguliariai pildyti sveikatos klausimyną, siekiant nustatyti ligos poveikį jų judrumui. Taip jie įvertino galimus sunkumus atsistoti nuo kėdės, gebėjimą pakilti arba nusileisti laiptais be pagalbos, pasivaikščioti po namus, užsiimti sportine veikla. Drauge jie stebėjo, kaip pasikeitė jų gebėjimas judėti, atlikti namų ruošos darbus.

Remiantis rezultatais, viruso paveiktų pacientų mobilumas ir fizinės funkcijos pablogėjo beveik du kartus, lyginant su tais, kurie persirgę nebuvo. Didžiausia rizika kilo tiems vyresnio amžiaus žmonėms, kurie gyvena pavysiai, serga lėtinėmis ligomis.

Remiantis šiuo tyrimu, neigiamas koronaviruso poveikis gali pasireikšti daug daugiau vyresnio amžiaus žmonių, nei buvo manyta iki šiol. 

Parengta pagal užsienio spaudą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite