Angle down Atgal

Perėjos reikia kaip oro

– Nesaugu, labai reikia perėjos. Girelės gatvė nutiesta seniai, o kaip saugiai sankirtoje su Paukštininkų gatve pasiekti šaligatvį, lig šiol nepasirūpinta, - įsisenėjusia problema su „Atspindžiais“ pasidalijo Girelės gatvės gyventojai.

Eismas Paukštininkų gatvėje pakankamai intensyvus, šaligatvis (tiksliau – asfaltuota juosta pėstiesiems) įrengta tik vienoje pusėje. Tad Girelės gatve iki sankryžos atžingsniavę kaišiadoriečiai kaskart susiduria su problema – čia pat pereiti į kitą gatvės pusę labai nesaugu dėl nuolat zujančių automobilių. Kita išeitis – mėginti pasiekti perėją ties V. Giržado progimnazija, tačiau kelionė link jos irgi pakankamai pavojinga: gerą kelio gabalą reikia slinkti kelkraščiu saugantis pro šalį skriejančių mašinų.

Ypač, kaip pasakojo gyventojai, bjauru šlapiuoju metų laiku, kai ties kelkraščiu susidaro balos, per kurias žmonės priversti bristi iki perėjos, nes kito pasirinkimo nėra. Nors Girelės ir Paukštininkų gatvių sankirta nėra pačiame miesto centre, ją kasdien turi įveikti nemažai žmonių. Daugelis šiuo keliu eina į ligoninę, sodus, parduotuves, laisvadieniais traukia pasivaikščioti į miško estradą. Pagaliau, vaikai eina į pamokas, jų saugumas labai svarbus tėvams.

– Nesuprantu, kodėl negalima įrengti perėjos? Negi laukiama, kol atsitiks kokia nors nelaimė? – toks klausimas kyla ne vienam kaišiadoriečiui. „Atspindžiai“ kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių M. Nasevičių, kuris yra ir Saugaus eismo komisijos pirmininkas. – Taip, perėjos būtinai reikia, - sutiko direktorius. – Ją įrengti būtų nesudėtinga, tačiau Paukštininkų gatvė priklauso ne rajono savivaldybei – tai yra valstybinės reikšmės kelias, jo šeimininkė – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos.

Dėl šios priežasties savivaldybė pati negali įrengti perėjos, tačiau problema mums žinoma ir nepalikta nuošalyje. Esame išsiuntę raštą su prašymu dėl perėjos įrengimo, laukiame atsakymo. Reikia tikėtis, jog jis bus teigiamas, - kalbėjo M. Nasevičius. Savivaldybės administracijos direktorius patikino, jog dėl perėjos įrengimo bus dedamos visos pastangos – juolab, kad šiuo metu vyksta miesto stadiono rekonstrukcijos darbai. Juos atlikus ir stadione pradėjus rengti varžybas bei kitus renginius, dar labiau padidės tiek pėsčiųjų, tiek automobilių srautas, todėl be perėjos sunkiai išsiverstume. Taigi – viltis yra, laukiame Automobilių kelių direkcijos atsakymo.

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite