Angle down Atgal

Per metus statybos sąnaudų elementai pabrango 9,4 procento

Statybos sąnaudų elementai spalį pabrango 1 proc.

Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio padidėjimas 1,2 proc., statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos padidėjimas 0,9 proc.

Statistikos departamento duomenimis, iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,5 proc. – pabrango betono ir gelžbetonio gaminiai, 2 proc. – bendrosios statybinės medžiagos, 1,5 proc. – elektrotechninės medžiagos.

Iš statinių per mėnesį po 1,1 proc. pabrango negyvenamųjų pastatų ir inžinerinių statinių statyba, gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 0,9 proc.

 Per metus (2021 m. spalį, palyginti su 2020 m. spaliu) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 9,4 proc. Tai lėmė statybinių medžiagų ir gaminių kainų (11,4 proc.), vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio (7 proc.), mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos (2,6 proc.) padidėjimas. Iš statinių per metus daugiausia – 13,2 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 10 proc., inžinerinių statinių – 5,2 proc.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite