Angle down Atgal

Pensininkai gali tikėtis iš Seimo kalėdinės dovanos

Siūlymas pensininkams mokėti priedą prie senatvės pensijos, tai yra tryliktąją pensiją, sėkmingai startavo Seime.

Parlamentarai po pateikimo pritarė tai reglamentuojančiam naujos redakcijos Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatymo pakeitimo projektui, kurį pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos narys Zbignevas Jedinskis.

Ketvirtadienį už projektą po pateikimo balsavo 48  Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 6 Seimo nariai. Dabar įstatymo pataisos keliaus į Socialinės apsaugos ir darbo komitetą, o į plenarinių posėdžių salę sugrįš jau po Seimo rinkimų – lapkričio 10 d. Dėl siūlomo teisinio reguliavimo savo išvadą turės pateikti ir Vyriausybė.

Jei įstatymo pataisos būtų priimtos, 200 eurų papildomas priedas būtų išmokamas pensininkams kiekvienų metų gruodžio mėnesį.

Kadangi Lietuvos pensininkai atsiduria ties skurdo riba, tokia situacija, anot Z. Jedinskio, verčia imtis priemonių, kurios juos šiek tiek apgintų.

Tačiau tokie politiko ketinimai neįtikino Seimo opozicijos, kuri įžvelgė galimą kalėdinę dovaną rinkėjams prieš Seimo rinkimus.

Seimo narė konservatorė Gintarė Skaistė mano, kad tai akivaizdus priešrinkiminis žingsnis. Ji ragino nuosekliai didinti senatvės pensijas, įteisinti vienišų asmenų paramos sistemą, o ne dovanoti dovanas kartą per metus.

Socialdemokratas Algirdas Sysas sakė, kad jam yra suprantamas noras „patikti rinkėjams“, tačiau pažymėjo, kad šių metų „Sodros“ biudžetas yra deficitinis.

Jeigu Seimas pritartų, 13-ąją pensiją gautų asmenys, gyvenantys Lietuvoje ir deklaravę gyvenamąją vietą arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, kuriems mokamos socialinio draudimo senatvės (išankstinės senatvės, senatvės pensijos neįgaliajam) pensijos; socialinio draudimo netekto darbingumo (invalidumo) pensijos; socialinio draudimo našlių ir našlaičių pensijos.

Tokį priedą taip pat gautų asmenys, kuriems mokamos maitintojo netekimo pensijos; ištarnauto laiko pensijos; kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas; šalpos senatvės pensijos; šalpos neįgalumo pensijos; šalpos pensijos už invalidų slaugą namuose; šalpos našlaičių pensijos; socialinės pensijos; šalpos kompensacijos.

Projektą teikiantys Seimo LLRA-KŠS frakcijos seniūnė Vanda Kravčionok ir frakcijos narys Z. Jedinskis sako, kad toks papildomo priedo pensininkams modelis sėkmingai veikia Graikijoje, Ispanijoje, Lenkijoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite