Angle down Atgal

Pedagogikos studentai: kodėl 300 eurų stipendijos skiriamos tik 2020 m. įstojusiems studentams?

Pedagogikos studijų krypties studentai skundžiasi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) sprendimu 300 eurų stipendijas skirti tik 2020 m. įstojusiems studentams. ŠMSM atstovai ginasi, esą nutarimas skirti minėtas tikslines stipendijas įstojusiems į pedagogų rengimo studijų programas įsigaliojo tik praėjusių metų birželio 10 d., tad jo pritaikyti anksčiau įstojusiems nėra galimybės.

„Šiuo metu esu Vaikystės pedagogikos studijų programos studentė. Nuo pat pirmųjų paskaitų mums yra akcentuojama lygybės svarba mokykloje, dėmesys bei pagarba kiekvienam mokiniui. Tačiau ar yra lygybė tarp pedagogikos studijas pasirinkusių pirmakursių ir kituose kursuose besimokančių studentų? Ar yra skiriamas dėmesys, jaučiama pagarba ne tik 2020 m. įstojusiems, tačiau ir kitiems pedagogikos kryptį pasirinkusiems studentams?

Jeigu į aukštąją mokyklą įstojau ne 2020 m., ar tai yra mano problema? Tikslinės stipendijos pedagogams yra skiriamos, siekiant skatinti stojančiuosius rinktis pedagogo profesiją. Pirmakursiai šiuo metu gauna 300 eurų stipendijas, o kitų kursų studentai beveik 2,6 karto mažiau – 115,85 euro. Mes mokomės ne dėl pinigų, tačiau jaučiame nelygybę“, – piktinasi viena pedagogikos studentė.

„Gal reikia mesti studijas ir stoti į pedagogiką iš naujo?“

Anot Vaikystės pedagogikos studijų programos studentės, 300 eurų stipendija praverstų kvalifikacijos tobulinimui, nes dauguma kursų, programų ir konferencijų yra mokamos.

„Ar nebūtų sąžininga mokėti vienodą sumą visiems studentams, pasirinkusiems pedagogikos studijas? Taip būtų suteikiamos vienodos galimybės tobulėti visiems pedagogikos studijų krypties studentams. (...) Mes nesame pirmakursiai, tačiau lygiai taip pat jaučiame pašaukimą šviesti, mokyti vaikus, deja, nežinau kuo, tačiau, pasirodo, mes skiriamės nuo dabartinių pirmakursių, o galbūt esame prastesni, todėl stipendiją gauname ne visi? O gal reikia mesti studijas ir stoti į pedagogiką iš naujo?“ – ministerijos retoriškai klausė pedagogikos studentė.

„Stipendijų skyrimo tvarka keičiasi kasmet“

ŠMSM reaguodama į susidariusią situaciją pranešė, kad galimybės aukštesnių kursų studentams suteikti 300 stipendiją tiesiog nėra galimybės.

„Nutarimas skirti 300 eurų per mėnesį dydžio tikslines stipendijas asmenims, įstojusiems į pedagogų rengimo studijų programas, įsigaliojo 2020 m. birželio 10 d. ir jo pritaikyti anksčiau įstojusiems nėra galimybės. Ankstesniais metais įstojusiems studentams yra skiriamos pagal jų stojimo į aukštąsias mokyklas metais galiojusius teisės aktus nustatyto dydžio stipendijos“, – Alfa.lt teigė ŠMSM Komunikacijos skyrius.

Ministerijos atstovai taip pat pranešė, jog teiks siūlymą Vyriausybei, kad 2021 m. pedagogikos studijas pasirinkusiems studentams taip pat būtų skiriama tikslinė stipendija.

„Atkreipiame dėmesį, kad kasmet stojantiesiems yra taikomi skirtingi priėmimo į aukštąsias mokyklas reikalavimai, keičiasi minimalūs reikalavimai stojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas, kinta norminės studijų kainos, taip pat keičiasi ir stipendijų skyrimo tvarkos“, – sakė ŠMSM atstovai spaudai.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite