Angle down Atgal

Pažintinė išvyka į Pašešupio parką

Ryte Marijampolės lopšelio-darželio „Rasa“ grupės „Paukščiukai“ vaikai rado liūdną mažą varlytę, besislepiančią už knygelių, sudėtų ant stalo. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lijana papasakojo, kad varlytė vardu Kvaksytė pasiklydo ir atšokavusi į lopšelį-darželį paprašė pagalbos surasti jos mamytę. „Surasime tavo mamą, tik neliūdėk, Kvaksyte“, – guodė vaikai.

Rudenėlis, pamarginęs vieną kitą lapą, žaisdamas su vėju linksmino vaikučius, einančius prie upės ieškoti varlytės mamos. Pievoje žydėjo dar viena kita rudeninė gėlelė. Skraidė, rinko medų darbštuolės bitutės. Lyg susitarusios viena paskui kitą skubėjo skruzdėlytės. Keletas vabalėlių džiaugėsi paskutiniais rudens saulutės spinduliais.

Neskubėdamas žeme keliauja rudenėlis, duodamas dar keletą gražių dienų užbaigti lauko darbams ir visai gyvūnijai pasiruošti žiemai. Stebėdami kiekvieną žemės lopinėlį ir gyvūniją, pakalbindami visus sutiktus kelyje, netgi ir medžius, artėjome prie Kvaksytės mamos namų.

Besidžiaugdami gamta ir žaisdami sulaukėme varlytės mamos (ugdytinius pasitiko personažas Varlytė). Atsidėkodama už pagalbą ji supažindino su upės gyventojais: antytėmis, begale kitų gyvūnų ir augalų.

Koks nuostabus mus supantis pasaulis, o kiekviena žemės pėda paslaptinga savo įvairove ir įdomybėmis. Daug sužinoję iš Kvaksytės mamos, padėkojome už įdomias žinias ir grįžome į darželį. Vaikai stebėjo, tyrinėjo rudenėjančią gamtą, patyrė pažinimo džiaugsmą, ugdėsi pagarbą aplinkai, įgijo saugaus elgesio gamtoje įgūdžių.

Lijana JUOČIENĖ,

Rasa MATUKEVIČIENĖ

Marijampolės lopšelio-darželio „Rasa“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Nuotrauka iš darželio archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite