Angle down Atgal

„Paysera“ stabdo paslaugų teikimą svetainei Filmai.in

Lietuvos mokėjimų bendrovė „Paysera” pranešė stabdanti paslaugų teikimą nelegaliai filmus platinančiai svetainei Filmai.in.

Sprendimą bendrovė priėmė po Lietuvos banko Priežiūros tarnybos kreipimosi. Tiesa, autorių ir kitų teisių turėtojų prašymas pateikti informaciją apie tai, kiek lėšų buvo surinkta už nelegalaus turinio platinimą per „Paysera” mokėjimo sistemas, nebuvo patenkintas ir šios informacijos bendrovė neatskleidė.

Praėjusių metų spalį Lietuvos radijo ir televizios komisija (LRTK) įtraukė Filmai.in į svetainių, nelegaliai platinančių autorių teisėmis saugomą turinį, sąrašą ir nurodė ją blokuoti. Tokį LRTK sprendimą spalio pradžioje sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas. Nurodoma, kad „Paysera“ buvo vienintelė, kuri teikė mokėjimų paslaugas Filmai.in, nes prieš kurį laiką tokias paslaugas šiai svetainei sustabdė Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai bei mobiliojo ryšio operatoriai.

Sausio 22 dieną Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, įvairių sričių Lietuvos autorius vienijanti asociacija LATGA ir asociacija AVAKA kreipėsi į Lietuvos banko Priežiūros tarnybą, prašydamos įpareigoti mokėjimų bendrovę „Paysera“ stabdyti paslaugų teikimą nelegalų turinį talpinančiai svetainei Filmai.in.

Kartu buvo prašoma pateikti informaciją ir apie tai, kiek lėšų buvo surinkta už nelegalaus turinio platinimą per jų mokėjimo sistemas tam, kad būtų įvertintas Lietuvos kūrėjams padarytos žalos dydis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite