Angle down Atgal

Pavojingo nusikaltėlio rauda: išžagino, sumušė ir apiplėšė auką, nes verkiant reikėjo narkotikų

1965 m. gimęs Rišardas Virginijus Kazlauskas daugiau nei 38 gyvenimo metus praleido už grotų ir, matyt, laisvėje gyventi nebemoka – 2019 m. birželį vos į laisvę paleistas vyras sumušė, išžagino ir apiplėšė senyvą moterį, nes, kaip pats teigė, jautė kankinantį narkotikų badą. Už šiuos nusikaltimus vyras dar dešimtmetį nematys laisvės.

Vilniaus apygardos teismas praėjusios savaitės pabaigoje atmetė R. V. Kazlausko apeliacinį skundą, kuriuo pasižymėjęs nusikaltėlis prašėsi pašvelninti jam paskirtą bausmę – teisėjų kolegija kalinio raudomis nepatikėjo.

Vos išėjus į laisvę – sunkus nusikaltimas

R. V. Kazlauskas pateko į policijos, visuomenės ir žiniasklaidos akiratį 2019 m. birželio pradžioje, kai buvo paleistas į laisvę iš pataisos namų. Mažiausiai aštuonis kartus už plėšimus, vagystes ir seksualinius nusikaltimus teistas vyras sugrįžo į šalia Elektrėnų esančio Pastrėvio apylinkes – čia R. V. Kazlauskas sugrįždavo kone kiekvieną kartą paleistas į laisvę, kelias savaites vagiliaudavo ar plėšdavo, tuomet vėl keliaudavo už grotų.

Šįkart R. V. Kazlauskas įvykdė itin rimtą nusikaltimą – 2019 m. birželio 2 d. įsibrovė į pagyvenusios moters namus, užrakino duris, pargriovė auką, sudavė bent 10 smūgių rankomis ir kojomis, smaugė ją ir, išsitraukęs peilį, ėmė reikalauti pinigų. Namų šeimininkė pinigų neturėjo, todėl įpykęs plėšikas ją išžagino, paėmė piniginę ir, išėmęs 26 eurus, išėjo iš namų.

Žiaurų smurtą patyrusi moteris kreipėsi į policiją, o pareigūnai paskelbė R. V. Kazlausko paiešką – įtarta, kad taip sunkiai nusikalsti galėjo ką tik į laisvę paleistas nusikaltėlis.

Verkiant reikėjo narkotikų

Plėšikas buvo sučiuptas ir gan greitai nuteistas – praėjusį spalį Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmai R. V. Kazlauską pripažino kaltu ir nuteisė kalėti 10 metų, taip pat išniekintai moteriai priteisė 5 tūkst. eurų.

Tačiau vyras apskundė tokį nuosprendį Vilniaus apygardos teismui, tikindamas, kad buvo nuteistas gerokai per griežtai.

R. V. Kazlauskas teigė, kad mintis apiplėšti auką kilo spontaniškai, mat jam verkiant reikėjo pinigų narkotikams, o minčių apie išžaginimą jam net nekilę – jis pasiūlęs pasimylėti, o šeimininkė sutikusi, dar pasakiusi, jog seniai beturėjusi lytinių santykių.

Anot plėšiko, tai, kad jis vartoja narkotikus, nėra sunku patikrinti – pataisos namuose jis ne kartą buvo baustas už narkotinių medžiagų vartojimą.

R. V. Kazlauskas taip pat tikino, kad nemušė moters taip stipriai, kaip teigiama, – esą ši ir pati pažymėjusi, kad jis esąs silpnas. Plėšikas taip pat teigė, kad nepagrįstai kaltinamas apiplėšimu – jis neva tik po lytinio akto slapčia paėmė pinigus iš piniginės, todėl turėtų būti nuteistas už vagystę.

Galiausiai nuteistasis kėlė klausimą, kodėl jam buvo atsisakyta skirti psichiatrinę ekspertizę, nors vaikystėje jis 6–7 kartus buvo gydytas dėl psichikos problemų.

Raudomis nepatikėjo

Vilniaus apygardos teismo teisėjai R. V. Kazlausko raudomis nepatikėjo ir bausmės jam nesušvelnino – kalinio skundas buvo atmestas, už grotų jam teks praleisti ateinančius 10 metų.

Teisėjams užkliuvo tai, kad vyras pats painiojosi savo parodymuose – tikino, kad nukentėjusioji pati sutikusi mylėtis, bet nepaaiškino, kam tuomet reikėjo ją mušti.

Anot teisėjų kolegijos, dėl R. V. Kazlausko pakaltinamumo klausimų taip pat nekyla – vyrui psichiatrinė ekspertizė buvo skirta ankstesnių bylų metu, ją atlikus nustatyta, kad R. V. Kazlauskas yra pakaltinamas, nors jaunystėje ir buvo gydytas psichiatrijos ligoninėje.

Teismas taip pat pažymėjo, kad R. V. Kazlauskas yra pripažintas itin pavojingu recidyvistu, kuris naują nusikaltimą padarė praėjus vos 8 dienoms po to, kai buvo paleistas į laisvę.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite