Angle down Atgal

Pavojingiausioje Lietuvos COVID-19 zonoje dirbantis panevėžietis M. Andrulis: „Turime būti vieningi“

Į didžiausią šiuo metu koronaviruso židinį Lietuvoje – Raseinių rajone esančius Blinstrubiškių socialinės globos namus – išvyko dirbti Panevėžio rajono greitosios pagalbos paramedikas Matas Andrulis. Į pagalbos šauksmą atsiliepęs vaikinas teigė, jog nė nedvejojęs sutiko padėti kolegoms, kurių dėl Raseinių rajone siautėjančio koronaviruso sumažėjo kone perpus. „Mačiau, kad reikia pagalbos, todėl ir pasišoviau padėti. Turime būti vieningi“, – naujienų portalui JP sakė Matas.

Pagalbos šauksmas

Dar spalio 9 d. Raseinių rajone buvo įvestas lokalus karantinas. Vyriausybė tokį sprendimą priėmė dėl to, jog šis miestas turi didžiausius sergamumo rodiklius visoje Lietuvoje. Karantinas kol kas galioja iki spalio 23 dienos, tačiau tikėtina, kad dar bus pratęstas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasidalijo kvietimu, prašydamas atsiliepti gydytojus, galinčius padėti Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojams, kurie, susirgus globos namų personalui, liko be priežiūros. Ministras teigė, jog Raseinių savivaldybei nepavyksta rasti medikų, kurie sutiktų atvykti ir padėti.

Didžiausias iššūkis – dėvėti penkto lygio apsaugą

Karščiausiame šalyje COVID-19 taške, Blinstrubiškių socialinės globos namuose, dirbantis M. Andrulis neslepia, jog, didžiausias iššūkis, su kurio tenka susidurti dirbant – penkto lygio apsaugos priemonių dėvėjimas.

„Su jomis labai sunku dirbti. Dėvime apsaugas tris valandas. Tuomet būna pertrauka, skirta atsipūsti, pasikeisti visą apsaugą ir vėl keliauti dirbti. Dėvint kombinezoną –  šuntame. Apsirengus labai karšta, o darbo yra tikrai labai daug. Vien mano skyriuje yra 50 pacientų. Taip pat iššūkis – saugoti save, taisyklingai nusirengti apsaugas“, – pasakojo jaunasis Panevėžio rajono paramedikas.

Dirbs, kol pagerės situacija

Paklaustas, ką konkrečiai jis veikia Blinstrubiškių socialinės globos namuose, M. Andrulis pasakojo, kad visas darbas vyksta tik iš medicininės pusės.

„Dirbu COVID-19 skyriuje ir rūpinuosi virusu užsikrėtusiais pacientais: statau lašines ir vykdau kitus gydytojų paskyrimus. Parą dirbu ir parą ilsiuosi. Ilsėtis grįžtu į Panevėžį, bet kontakto su artimaisiais nepalaikau, stengiuosi bendrauti telefonu. Vis dėlto po budėjimo grįžtu pavargęs, todėl laisvą dieną dažniausiai pramiegu“, – sakė jis.

Vaikinas tokiu ritmu planuoja dirbti, kol situacija globos namuose pagerės.

Paramedikas pripažino, kad baimė užsikrėsti yra, tačiau jis jaučia pareigą padėti, kai pagalba tokia reikalinga. „Stengiuosi kaip įmanoma labiau saugotis, dezinfekuotis, todėl tikiuosi viskas bus gerai“, – optimistiškai kalbėjo M. Andrulis.

Gyvenimas sulėtėjo

Paskelbus lokalų karantiną, Raseinių rajono gyventojai viešose vietose privalo dėvėti veido kaukes, nesibūriuoti, draudžiami renginiai, viešojo sektoriaus įstaigos ėmė dirbti nuotoliniu būdu, toks darbo režimas rekomenduojamas ir privačiam sektoriui, tik nuotoliniu būdu vyksta ir mokymas.

M. Andrulio teigimu, Raseiniuose gyvenimas sulėtėjęs.

„Kiek tenka pravažiuoti pro Raseinius, juntama, kad miesto gyvenimas sulėtėjęs. Žmonių mažai. Eina tik koks vienas kitas ir visi griežtai su kaukėmis. Vis dėlto Raseiniai jau po truputį atsigauna, sergamumas mažėja. Tačiau, kalbant apie Blinstrubiškių socialinės globos namus, kur dirbu aš, čia židinys liepsnoja. Vėl prieš kelias dienas buvo patvirtinta 30 naujų atvejų. Tarp užsikrėtusiųjų buvo ir keletas darbuotojų“, – atviravo vaikinas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite