Angle down Atgal

STT: pavojingiausi – sisteminės korupcijos iniciatoriai, teismuose dirba įtariami teisėjai

Sisteminė korupcija yra pavojingiausia, o didžiausią pavojų kelia jos iniciatoriai – kaip rodo patirtis, neretai jais tampa buvę pareigūnai, teigia Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius.

Jis trečiadienį per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį pranešė, kad šiuo metu teismuose yra dirbančių įtariamų teisėjų.

„Komiteto nariams pristatėme, kad yra pavieniai nusikaltimai, kurie mažiau pavojingi, ir organizuoti. Korupcijos iniciatyva yra pavojingiausia, kuri suburia ir sudaro korupcijos sistemas, kaip tarkime, pernai nustatyta korupcija teismų sistemoje, ne per seniausiai atskleista korupcinė sistema tiriant finansines-ūkines bylas, ir jungiantys asmenys – tie, kurie sugeba rasti priėjimą prie pareigūnų, prie prokurorų, prie teisėjų, kalbame apie šitas rizikas“, – trečiadienį po Seimo NSGK posėdžio žurnalistams sakė Žydrūnas Bartkus.

Jis komiteto nariams pristatė galimas korupcijos apraiškas ir rizikas teisėsaugos institucijose bei teismų sistemoje.

STT vadovo teigimu, jo vadovaujama institucija orientuojasi į sisteminių nusikaltimų atskleidimą.

Kaip didžiausią riziką jis nurodė advokatais tapusius buvusius pareigūnus.

„Mes matome ir kalbame apie tuos asmenis, kurie inicijuoja korupciją. Abiejuose nustatytuose sisteminės korupcijos atvejuose matome advokatus, kurie prieš tai buvę – vienu atveju buvęs teisėjas, kitu – buvęs finansines bylas tiriantis pareigūnas – sukūrė, įtraukė į savo neteisėtą veiklą kitus buvusius kolegas ir kitus pareigūnus. Čia yra rizika“, – tvirtino Ž. Bartkus.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite