Nuotrauka: https://www.reddit.com
Angle down Atgal

Pavasario naktinio dangaus žiedai

Naktinis dangus suvirpina betkurio jautresnio žmogaus širdį, nes kiekvienas žvaigždynas yra apipintas romantika, išgyvenimais, legendomis. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime, ką įdomaus galima stebėti sėdint balkone ar nuosavame kieme su karštos arbatos puodeliu.

Meilės ir grožio planeta - Venera

Lietuvių vadinama Aušrinė ir Vakarinė žvaigždė ištiesų yra antroji nuo Saulės esanti planeta. Įdomu tai, jog tai vienintelė Saulės sistemos planeta, kuri apie savo ašį sukasi priešinga kryptimi nei kitos sistemos planetos, įskaitant Žemę. Nusileidus Saulei, kai pakankamai tamsus dangus, Venera gerai matoma vakarų pusėje, pakilusi apie 15 laipsnių nuo horizonto, o šalia jos smulkiosios Plejadės, priklausančios Tauro žvaigždynui. (1 pav.)

Šiaurės vainikas

Tai mažas, tačiau lengvai pastebimas žvaigždynas savo forma primenantis pasagą. Graikų mitologija pasakoja, kad šiaurės vainiką Dionisas padovanojo Ariadnei už tai, kad ji padėjo Tesėjui ištrūkti iš labirinto. Šis kuklus žvaigždynas yra gerai matomas 25 laipsnių aukštyje nuo horizonto rytų pusėje tarp Heraklio bei Jaučiaganio žvaigždynų. (2pav.)

Liūto trijulė

Tyrinėjantiems gilesnį dangų, galima pasigrožėti Liūto galaktikų trijule - tai netoliese esančios trys galaktikos, dar vadinamos M65, M66 ir NGC3628 astronomijos kataloguose. Šios galatikos yra kiek žemiau Liūto žvaigždyno galvos, maždaug 45-50 laipsnių aukštyje nuo horizonto, o pats Liūtas atsisukęs į pietų pusę. Tačiau plika akimis galaktikų nesimato, tam reikia geresnių žiūronų ar teleskopo. (3pav.)

Turiningų bei malonių paieškų!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite