Angle down Atgal

„Pa­ty­čių dėžutė“

Pa­si­domė­ki­te, ar mo­kyk­lo­je, į ku­rią leid­žia­te sa­vo vai­kus, vei­kia „Pa­ty­čių dėžutė“.
 

„Patyčių dėžutė“ – tai elektroninė platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje. Platformą sudaro mobilioji programėlė, elektroninė svetainė ir administravimo sistema mokyklai.

Mokykloje įdiegus „Patyčių dėžutę“, apie įvykusias arba įtariamas patyčias mokiniai, tėvai ir mokytojai gali pranešti, naudodamiesi mobiliąja programėle arba apsilankę el. svetainėje. Pildant pranešimą apie patyčias, reikia nurodyti žmogaus, kuris patyrė patyčias, bei besityčiojančio žmogaus duomenis, galimus patyčių stebėtojus, įvykio datą, vietą ir laiką. Prie pranešimo taip pat galima pridėti elektroninių patyčių ekrano nuotrauką.

Mokykla, įsidiegusi „Patyčių dėžutę“, apie visus užpildytus ir išsiųstus naujus pranešimus gali sužinoti, naudodamasi administracine sistema. Mokyklos deleguoti atsakingi asmenys turi galimybę ne tik peržiūrėti naujus pranešimus, bet ir juos grupuoti, archyvuoti, įvesti papildomą informaciją, intervencijos žingsnius, rinkti statistiką.

Prieš įdiegiant platformą, mokykloje rekomenduojama su šiuo nauju pranešimo apie patyčias būdu supažindinti visus mokinius, jų tėvus ir mokytojus. Svarbu teisingai iškomunikuoti įrankio paskirtį, galimybę pranešti ne tik apie save, bet ir apie kitą vaiką arba mokyklos bendruomenės narį, užtikrinti, kad jautrūs duomenys pasieks tik už patyčias mokykloje atsakingus asmenis.

Taip pat reikėtų mokiniams nuolat priminti apie šią naują galimybę, kol tai taps natūraliu ir pasitikėjimą keliančiu įrankiu. Svarbu pažymėti, kad šis įrankis nėra skirtas pakeisti verbalinį pranešimo apie patyčias būdą – tai tik papildoma erdvė išsipasakoti tiems mokiniams, kuriems kiti pranešimo apie patyčias būdai yra nepriimtini dėl tam tikrų priežasčių.

Parengta pagal ŠMSM

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite