Angle down Atgal

Patekti į Šiaulius – tik per specialius postus, kitiems pažeidėjams gresia baudos

Šventinį Velykų savaitgalį Šiauliuose, kaip ir visoje Lietuvoje, įvažiavimai į miestą bus atidžiai stebimi pareigūnų. Judėjimas į ne savo gyvenamosios vietos miestus ar miestelius bus ribojamas jau nuo šio vakaro 20 val. iki antrosios šv. Velykų dienos 20 val. „Norisi, jog žmonės suprastų, kad visa tai tam, jog per Kalėdas turėtume ką apkabinti“, – sakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius. Mėginančiųjų apeiti reikalavimus lauks baudos.

Kur nebus pareigūnų, ten bus filmuojama

Išvykti iš miesto niekam nebus draudžiama, tačiau patekti į Šiaulius bus galima tik išimtiniais atvejais. Kad būtų laikomasi šio judėjimo ribojimo, iš viso prie įvažiavimų į Šiaulius veiks 7 postai. Juose pagal eismo intensyvumą ir srautą budės skirtingos pareigūnų pajėgos. V. Urbonavičiaus teigimu, daugiausia važiuojančiųjų būna Kelmės–Kryžkalnio, Radviliškio ir Kuršėnų bei Palangos kryptimis.

„Kaip ir visoje Respublikoje, bus ribojamas tik patekimas į miestus. Policija statys 7 postus ir tikrins vairuotojus. Kitais keliukais patekimas į miestą bus ribojamas draudžiamaisiais ženklais“, – informavo V. Urbonavičius.

Nors kai kurios vietos nebus kontroliuojamos policijos pareigūnų, bandyti „laimę“ nepaisant draudžiamųjų ženklų nepatariama – po kurio laiko gali pasivyti bauda. Tos vietos, kur nebus patrulių, bus stebimos vaizdo kamerų.

„Nesistenkite pažeidinėti tų ženklų, o važiuokite per policijos postus ir tikrai nebus problemų. Reikalavimus, dėl ko ir kur galima važiuoti, žinome visi. Noriu pabrėžti, kad kai kuriose vietose, kur policija nestovės, o bus tik draudžiamieji ženklai, bus filmuojama, o pažeidėjai baudžiami. Jei po kelių mėnesių gausite pranešimą, kad pažeidėte KET, tai nenustebkite“, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Ragina suprasti problemos rimtumą

Anot V. Urbonavičiaus, gyventojams reikia suprasti, kad ne bausti siekiama šiais apribojimais, o apsaugoti vieniems kitus.

„Pirmiausia norėtųsi apeliuoti į mūsų supratingumą, į tai, kad visi postai, užkardos, draudžiamieji ženklai yra ne kažkam, o mums patiems. Jei mes patys būsime supratingi, tai ir užtvarų, ir ženklų mažiau reikėtų. Jei suprastume grėsmę, kurią kelia ši problema – koronavirusas. Visos šios priemonės skirtos tam, kad vieni kitus apsaugotume ir kuo mažiau važiuotume, bendrautume. Geriau pabūkime šį kartą namuose, sutikime šv. Velykas namuose siaurame rate, o ne kažkur išvykę“, – ragino administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Išimtiniai atvejai

Visoje Šiaulių apskrityje prie įvažiavimų į miestus ar miestelius planuojamas 21 postas. Visuose įvažiavimuose bus įrengti kelio ženklai.

Išimtys numatytos:

– kai vykstama dėl artimųjų mirties;

– kai vykstama dėl darbo atlikimo kitoje savivaldybėje;

– kai vykstama dėl būtinosios medicinos pagalbos;

– kai asmuo vyksta į kitą savivaldybę, nes turi nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto.

Su savimi turėkite išimtis pagrindžiančius dokumentus – popierinius arba elektroninius (telefone, planšetėje ar pan). Tokiu atveju patikra bus sklandesnė ir truks trumpiau.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite