Angle down Atgal

Pasvalio rajone nuo karantino pradžios – 55 galimi karantino taisyklių pažeidimai

Pasvalio rajono policijos komisariatas informuoja apie tai, kad nevisi rajonai gyventojai laikosi nustatytų karantino taisyklių. Nuo karantino pradžios komisariato aptarnaujamoje teritorijoje registruoti 55 pranešimai apie galimus karantino taisyklių pažeidimus.

Dauguma komisariatą pasiekusių pranešimų yra apie nurodytą saviizoliacijos nesilaikymą.

Viena administracinės bylos medžiaga jau perduoda nagrinėti teismui už sistemingą policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą Pasvalio rajono policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje.

Gavus pranešimą apie karantino sąlygų nesilaikymą, pirmą kartą, pareigūnai perspėja asmenį, jog šis laikytųsi karantino, saviizoliacijos taisyklių.

Pasvalio rajono policijos komisariatas primena, kad už karantino režimo taisyklių nepaisymą gresia atsakomybė:

  • Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso 45 straipsnis, (visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas). Jo nesilaikymas asmenims užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 600 eurų, o juridinių asmenų vadovams nuo 140 iki 1 200 eurų.
  • Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo kodekso 506 straipsnis, (statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas). Jo nesilaikymas užtraukia baudą nuo 90 iki 140 eurų.
  • Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 277 straipsnis (tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija). Jo nesilaikymas užtraukia baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.
  • Baudžiamojo kodekso 277 straipsnis tiems, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas, baudžiamas bauda arba areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite