Angle down Atgal

Paslaptingas Martyno Vainilaičio pasaulis

Visiems, besidomintiems Martyno Vainilaičio asmenybe ir kūryba, pravartu rasti progą užsukti į Alytaus Jurgio Kunčino viešąją biblioteką. Čia nuo spalio 7 dienos veikia paroda „Martyno Vainilaičio pasaulis“.

Ekspozicijoje – dešimt stendų, atspindinčių pamėgto vaikų poeto gyvenimą ir kūrybą, pasaulėjautą, atminimo įamžinimą. Rengdami šią parodą Varėnos viešosios bibliotekos darbuotojai pasistengė atrasti kuo daugiau sąsajų su šiuo kraštu.

Varėnos rajone yra dvi vietos, menančios Martyną Vainilaitį. Jo tėviškė – Mergežerio kaimas, kuriame išlikęs gimtasis namas, auga Martyno pasodintas ąžuolas, sodybą puošianti skulptūra „Strazdanotas berniukas“, kaimo kapinaitėse amžino poilsio vietą saugantis balto marmuro angelas. Sodyba „Ežio dvaras“ Vaitakarčmio kaime, kuriame trisdešimt metų poetas vasarojo, daug kūrė ir kuriame po jo mirties įkurtas muziejus, skulptūrų parkas. Sodyba-muziejus atvira visiems lankytojams, kas dveji metai čia vyksta vaikų meninės kūrybos festivaliai „Susitikimas „Ežio dvare“.

M.Vainilaitis – gamtos apdovanotas vaikų poetas, į literatūrą įėjęs per pačius jautriausius ir imliausius skaitytojus. Jo kūryboje jaučiama sąsaja su tautosaka, etnografija, ypatingas žmogaus ir gamtos ryšys. Kūrėjui kalba medis, žvėrelis, žolė ir kartais ta kalba gilesnė už žmonių kalbą. Sunku būtų išvardinti poeto eilėraščius apie gimtinę, mamą, senelę, lietutį, ežiukus ir vaikų „ožiukus“, vaikystėje girdėtas motinos ir tėvo pasakas apie vaiduoklius, laumes, velnius ir kt.

Parodoje daug nuotraukų kopijų. Jose Martyno Vainilaičio tėvai, kiti šeimos nariai, žmona Sofija, sūnus Mantas, kolegos rašytojai, poeto kūrybos kraitis (40 knygų su vertimais), literatūriniai apdovanojimai, „Ežio dvaro“ ir „Strazdanoto berniuko“ sodybos vaizdai, tenai vykstančių renginių akimirkos, Martyno Vainilaičio literatūrinės premijos laureatai ir kt.

Paroda „Martyno Vainilaičio pasaulis“ bibliotekoje veiks iki lapkričio 13 dienos. Maloniai kviečiame apsilankyti.


Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite