Angle down Atgal

Pasirūpinkite savo saugumu – per šventes namus ir įmones aplanko ne tik Kalėdų Senelis

Specialistai įspėja, kad, belaukiant didžiųjų žiemos švenčių, vertėtų pasirūpinti ne tik dovanomis artimiesiems ir draugams, bet ir savo namų, biurų ar įmonių saugumu. Policijos duomenimis, kasmet, įsibėgėjus tamsiajam metų laikui, o ypač – šventiniam laikotarpiui, „sezoną atidaro“ ilgapirščiai – gerokai šokteli vagysčių ir įvairių incidentų statistika.

Tamsūs, mažai apšviesti, o neretai ir slidūs kiemai, prastas matomumas, kelioms dienoms tušti palikti namai, šeimininkams per šventes išvykus pasisvečiuoti pas gimines, visur pokšintys fejerverkai, prekybos centruose išaugę žmonių srautai – visa tai tik nedidelė dalis priežasčių, sukeliančių nuo smulkių nemalonumų iki rimtų bėdų.

„Šventiniu ir atostogų laikotarpiu, kai žmonės palieka savo namus ir važiuoja į svečius ar keliones, padaugėja vagysčių iš gyvenamųjų patalpų. Be to, kadangi šventiniu laikotarpiu žmonės intensyviai vartoja alkoholį, gatvėse tamsiuoju paros metu padaugėja viešosios tvarkos pažeidimų, plėšimų ir kūno sužalojimų“, – pasakoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Gailutė Smagriūnienė.

Pasak policijos atstovės, daugeliu atvejų incidentų padeda išvengti vaizdo stebėjimo-apsaugos kameros. Pirmiausia, prie vaizdo kameromis stebimų individualių namų, kiemų, statybviečių ar kitų privačių teritorijų dažniausiai nė nesiartina vagišiai.

„Vaizdo kamera atbaido vagis. Išskyrus, žinoma, apsvaigusius nuo alkoholio ar narkotikų, kurie į aplinką adekvačiai reaguoti nebesugeba. Bet kuriuo atveju vaizdo kameros policijos pareigūnams dažnai padeda atskleisti nusikaltimus. Savaime suprantama, kad kameros – puiki prevencinė priemonė: nusikaltėliai nesibraus į namą, kurio prieigos stebimos vaizdo kameromis, neužpuldinės žmonių kamerų kontroliuojamoje gatvėje, nevogs kameromis apstatytoje įmonės teritorijoje, bus pavyzdingas eismo dalyvis kamerų stebimoje sankryžoje“, – sako G. Smagriūnienė.

Kaip pasakoja vaizdo stebėjimo paslaugas teikiančios UAB SPLIUS marketingo direktorė Inga Karickienė, tokia įranga leidžia stebėti ne tik tai, kas vyksta Jūsų namuose ar kieme, bet ir biure, parduotuvėje ar bet kokioje kitoje pasirinktoje patalpoje, teritorijoje.

Vaizdo stebėjimo sistema – ideali priemonė ne tik apsaugoti savo turtą, bet ir kontroliuoti, stebėti, analizuoti savo įmonės darbo procesus. Daugiabučio namo bendrijai tokia įranga leistų stebėti laiptinę ar kiemą. Tai praverčia pačiais įvairiausiais atvejais – nuo saugumo užtikrinimo iki, pavyzdžiui, galimybės išsiaiškinti, kas apgadino kieme stovintį automobilį.

Darbo kokybę kelia bei daugelio nemalonumų išvengti vaizdo stebėjimo sistema padeda ir įmonių ar įstaigų savininkams. Įrengus kameras, atsiranda galimybė tiek kontroliuoti procesus gamybinėse ar verslo patalpose, tiek išspręsti incidentus parduotuvėse, kavinėse, baruose ar bet kur kitur. Pavyzdžiui, stebėdamas, kaip dirba personalas, įmonės vadovas gali analizuoti darbuotojų stipriąsias puses, įvertinti spragas ir, tuo remdamasis, organizuoti mokymus, tobulinti personalo darbą, didinti įmonės veiklos efektyvumą. Be to, vaizdo kameros gali padėti išspręsti konfliktines situacijas tarp kliento ir aptarnaujančio personalo – kai abi pusės jaučiasi teisios, tikrąją situaciją aiškiai parodo kameros užfiksuotas vaizdas.

Klientų patogumui UAB SPLIUS siūlo tris skirtingus vaizdo stebėjimo ir apsaugos paslaugų planus. Paprasčiausias planas „STEBĖJIMAS“ leidžia kamerų filmuojamą vaizdą stebėti tik tiesiogiai. Pasirinkus planą „STEBĖJIMAS + ARCHYVAS“, kamerų užfiksuota medžiaga dar 14 dienų bus saugoma serveriuose, tad bus galimybė ją atsukti ir peržiūrėti. Pats naudingiausias planas – „STEBĖJIMAS, ARCHYVAS, ĮVYKIAI“. Jis suteikia galimybę ne tik peržiūrėti vaizdo archyvą, bet ir gauti pranešimus apie užfiksuotą judėjimą stebimame objekte. Be to, klientas gali pats nurodyti, į kokius įvykius sistema turėtų reaguoti ir perduoti pranešimą.

Pasirinkus bet kurį vaizdo stebėjimo planą, tiesioginis stebėjimas ar archyvo įrašų peržiūrėjimas vienodai patogus: tereikia prisijungti prie sistemos iš bet kurio pasaulio taško, naudojant savo personalinį kompiuterį ar išmaniuosius įrenginius. Taigi, įvykius galima stebėti bet kuriuo paros metu.

Užsisakius UAB SPLIUS videoapsaugos paslaugą, pagal poreikį vieną kamerą ar visą jų komplektą įrengs specialistai. Reikia tik naudotis SPLIUS interneto paslaugomis ir aiškus, raiškus, kokybiškas spalvotas vaizdas – garantuotas.

Tokios paslaugos nauda vien Šiauliuose jau įsitikino dešimtys klientų. SPLIUS videoapsaugos paslaugomis naudojasi tiek daugiabučių bendrijos, tiek prekybą vykdančios, tiek įvairias paslaugas teikiančios įmonės, fiziniai asmenys, vaikų lopšeliai-darželiai, kitos įstaigos.

Patenkintų klientų įsitikinimu, užsisakius vaizdo stebėjimo paslaugą, vos už kelis eurus per mėnesį jie gauna ramybę, saugumą ir garantiją, kad bet koks incidentas neliks neišaiškintas.

Na, o policija, savo ruožtu, primena, kad, nepaisant to, ar aplinka stebima vaizdo kameromis, pirmiausia savo saugumu turėtų pasirūpinti patys gyventojai. Labai svarbų vaidmenį atlieka žmonių bendruomeniškumas, geranoriškumas, suvokimas, jog, tik saugant ne vien savo, o visų kaimynų turtą, vagysčių, plėšimų ar kitų incidentų pasitaikys rečiau. Be to, daugelio bėdų išvengti padeda paprasčiausios žinios, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Svarbiausius patarimus rasite čia: https://policija.lrv.lt/lt/policija-pataria.

O detalesne informacija apie SPLIUS teikiamas videostebėjimo paslaugas domėkitės: www.videoapsauga.lt.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite