Angle down Atgal

Pasirašytas memorandumas dėl 5G ryšio – Vilniuje jis planuojamas kitąmet

Antradienį pasirašytas memorandumas dėl 5G ryšio plėtros Lietuvoje. Ministro Mariaus Skuodžiaus teigimu, dokumentu patvirtinama, kad visos jį pasirašiusios šalys sutaria dėl pagrindinių strateginių žingsnių 5G tinklo plėtrai Lietuvoje pradėti.

„Nuo diskusijų pereiname prie konkrečių darbų. Šiandien (...) dėl 5G ryšio dažnių principiniai sutarimai jau yra pasiekti ir nebelieka kažkokių trukdžių startuoti su aukcionais. Visos institucijos yra sutarusios dėl esminių žingsnių, ką norime pasiekti. 100 Mbps interneto greitis bent 95 proc. Lietuvos namų ūkių“, – memorandumo pasirašymo renginyje kalbėjo M. Skuodis.

Ministras M. Skuodis atskleidė, kad kad Vilniuje komercinis 5G ryšys turėtų atsirasti kitais metais, o penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose – 2023 metais. Iki 2025-aisiais ketinama užbaigti 5G plėtrą ir visų miestų teritorijose, tarptautiniuose transporto koridoriuose, taip pat valstybinės reikšmės keliuose, geležinkeliuose ir uostuose.

„Iš savo pusės dėsime visas pastangas, kad 5G ryšio projektas apskritai visoje Lietuvos teritorijoje būtų pripažintas valstybei svarbiu projektu, nes jis neabejotinai toks ir yra“, – pažymėjo ministras.

Ministerijos skelbiamas memorandumo tikslas – užtikrinti efektyvią ir koordinuotą 5G ryšio plėtrą, įskaitant nepertraukiamą 5G ryšį tarptautiniuose transporto koridoriuose „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ bei elektroninių ryšių tinklų, galinčių užtikrinti ne mažesnę kaip 100 Mbps ryšio spartą, prieinamumą bent 95 proc. Lietuvos namų ūkių.

Memorandumą pasirašė susisiekimo ministras M. Skuodis, Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis, VšĮ „Plačiajuostis internetas“ direktorius Gytis Liaugminas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorės pavaduotojas Aleksandras Tiaškevičius, taip pat „Telia Lietuva“ vadovas Danas Strömbergas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Pranas Kuisys ir „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims Petras Masiulis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite