Angle down Atgal

Pasieniečių šunys savo sugebėjimus demonstravo teisme

2019 m. spalio 4 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme vyko Pasaulinės gyvūnijos dienos minėjimas. Šia proga teisme savo veiklą pristatė Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir surengė įspūdingą tarnybinių šunų pasirodymą.

VSAT veiklą pristatė trys tarnybos atstovai: Ričardas Dikas, Lukas Bugajev ir Martynas Raudinis. Parodomąją programą surengė instruktorius Ričardas Dikas su belgų avigane Funn – parodė šuns valdymo komandas, narkotinių medžiagų aptikimą ir daikto (įkalčio) pažymėjimą. Su tarnybiniu šunimi Nartu buvo parodytas žmogaus aptikimas, jo pažymėjimas aplojant, sulaikymas ir konvojavimas. Lukas Bugajev su belgų avigane Baira parodė šuns paklusnumo veiksmus, sprogstamųjų medžiagų aptikimą.

VSAT šunų sugebėjimų susirinkę pamatyti teismo darbuotojai sužinojo, kaip dresuojami pasieniečių keturkojai, kaip jie rengiami sienos apsaugai, kokia yra šios veiklos specifika. VSAT atstovai tiek pristatymo metu, tiek po renginio atsakė į daugybę klausimų ne tik apie šunų rengimą darbui pasienyje, bet ir apie kitus keturkojų auginimo ir dresavimo ypatumus.

Šiuo metu VSAT tarnauja 162 tarnybiniai šunys.

vilniausmiesto.teismas.lt info.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite