VSAT Vilniaus pasienio rinktinės nuotr.
Angle down Atgal

Pasieniečiai sulaikė valtyje ežeru atplukdytą baltarusiškų cigarečių kontrabandą

Pasieniečiai šią savaitę sulaikė valtyje ežeru atplukdytą baltarusiškų cigarečių kontrabandą.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), ketvirtadienį Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnai stebėjo ties Ignalinos rajono Žibakių kaimu esantį Apvardų ežerą. Juo eina Lietuvos ir Baltarusijos siena.

Pasieniečiai jau turėjo informacijos iš Kriminalinės žvalgybos skyriaus kolegų, kad čia gali būti bandoma atgabenti neteisėtą krovinį.

Pasaloje budėję VSAT pareigūnai ežere pastebėjo iš Baltarusijos pusės Lietuvos teritorijos link gumine valtimi plaukiantį asmenį. Tuo pat metu sausuma į pakrantę atvažiavo automobilis „Ford Focus“ su priekaba. Joje gabenta kita guminė valtis.

Iš Baltarusijos pusės atplaukusi valtis jos keleivio ir „Ford Focus“ vairuotojo buvo ištraukta į sausumą. Atvežtąją automobilio priekaboje plaukiojimo priemonę jie nuleido į vandenį ir iš Baltarusijos atplaukęs vyras išsiyrė atgal į ežerą.

VSAT pareigūnai sulaikė „Ford Focus“ vairuotoją. Paaiškėjo, kad tai septyniolikmetis Ignalinos rajono gyventojas.

Tęsiant vietovės apžiūrą buvo sulaikyti dar trys asmenys – 28, 30 ir 48 metų Ignalinos rajono gyventojai, įtariama, susiję su atplukdytu kroviniu.

Pasieniečiai atplukdytos valties ertmėse aptiko 7 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite