Angle down Atgal

Pasieniečiai sulaikė baltarusiškų cigarečių krovinį skraidinusį droną

Šalčininkų rajone Padvarionių pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį bepilotį aparatą, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys. Skraidyklę su neteisėtu kroviniu VSAT pareigūnai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą.

Pirmadienį vakare Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai Šalčininkų rajono Duksių kaimo prieigose vaizdo stebėjimo sistema užfiksavo objektą, nedideliame aukštyje įskridusį į Lietuvos teritoriją. Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad čia gali būti bandoma gabenti nelegalų krovinį, tad į nurodytą vietą nusiųsti arčiausiai buvę patruliai. Kelyje Duksiai – Akmenynė nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą panaudoję VSAT pareigūnai sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė už maždaug kilometro nuo sienos su Baltarusija.

Paaiškėjo, kad prie savadarbio drono pritvirtintas ryšulys, apvyniotas juoda plėvele. Jame buvo 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Pasieniečiai patikrino aplinkines vietoves, tačiau orlaivį valdžiusio asmens neaptiko. Rastųjų cigarečių vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau nei tūkstantis eurų. Perimtos skraidyklės vertė bus nustatyta vėliau.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Bepilotis orlaivis ir cigaretės laikinai saugomi Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite