Angle down Atgal

Pasieniečiai įsigijo visureigį su moderniausia stebėjimo įranga

Pasieniečiai už ES lėšas įsigijo visureigį su modernia įranga, kurį naudos sienos su Baltarusija apsaugai ir tarptautinėse operacijose užsienyje. Šiame „Toyota Land Cruiser“ sumontuotu radaru žmogų galima susekti už 11 kilometrų, o automobilį – už 20 kilometrų.

Radaras automatiškai fiksuoja galimus pažeidimus ir apie tai informuoja įrangos operatorių, kuriam automobilyje yra įrengta speciali darbo vieta. Radaras gali užfiksuoti už 11 kilometrų einantį žmogų, o automobilį – net už 20 kilometrų.

Naujajame „Toyota Land Cruiser“ taip pat sumontuota šiluminė matymo įranga. Tokiu termovizoriumi galima fiksuoti už 6 kilometrų esantį vaizdą.

Visureigis yra tokios pat spalvos ir su tais pačiais skiriamaisiais tarnybos ženklais kaip ir kiti šiuo metu VSAT naudojami „Toyota Land Cruiser“. Jų pasieniečiai turi aštuonias dešimtis.

Naują pirkinį pasieniečiai naudos sienos su Baltarusija, t. y. išorės ES sienos, apsaugai ir kontrolei. Neabejojama, kad ši įranga bus ypač efektyvi nustatant sienos pažeidimų, kontrabandos ir neteisėtų migrantų gabenimo atvejus bei fiksuojant kitus nusikaltimus ir nusižengimus pasienyje.

Tai pat šį visureigį Lietuvos pasieniečiai naudos dalyvaudami tarptautinėse Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX operacijose užsienyje.

„Toyota Land Cruiser“ su visa įranga VSAT įsigijo iš viešąjį pirkimo konkursą laimėjusios UAB „Telekonta“. Šio pirkinio kaina su PVM yra 667 430 eurų. Lėšos buvo skirtos iš dviejų Nacionalinio vidaus saugumo fondo 2014 – 2020 m. programos finansuotų projektų.

Pats visureigis varomas 130 kW galios turbodyzeliniu varikliu, turi 4x4 ratų pavarą, garsinę balso stiprinimo įrangą su švyturėliais, vaizdo registratorius, įdiegtą telemetrinę ir kitą įrangą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite