Angle down Atgal

Pasauliniame mokslo pasiekimus vertinančiame reitinge – tik vienas universitetas iš Lietuvos

Organizacija „Šanchajaus reitingavimo konsultacijos“ („Shanghai Ranking Consultancy“) paskelbė 2019 m. bendrąjį pasaulio universitetų reitingą (angl. Academic Ranking of World Universities, ARWU), garsėjantį objektyviais kriterijais ir orientavimusi į mokslo pasiekimus. Į šį vadinamąjį „Šanchajaus reitingą“ pateko tik vienas universitetas iš Lietuvos – Vilniaus universitetas (VU) geriausiųjų tūkstantuke su kitais pasaulio universitetais dalijasi 601–700 vietą.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas teigia, kad tai yra didžiulis pripažinimas. „Universitetų misija yra suteikti išsilavinimą – t. y. išugdyti gilų supratimą, išlavinti kritinį, kūrybinį mąstymą, gebėjimą mokytis visą gyvenimą, o svarbiausia – veikti neapibrėžtoje situacijoje. Šiuos gebėjimus gali lavinti tik mokslinė veikla. Mokėdami orientuotis nenumatytomis sąlygomis, galiausiai mokame kurti ateitį, nes būtent ateitis yra didžiausia neapibrėžtis. Taigi universitetų prioritetas turi būti produktyvi mokslinė veikla. Džiaugiamės tokiu VU įvertinimu, tai rodo, kad einame teisinga kryptimi“, – VU pranešime cituojamas prof. A. Žukauskas.

Peržiūrėjus ARWU bendrojo reitingo vertinimo rodiklius ir palyginus juos su 2018 m., matyti, kad VU pagerino net pusę jų. Aukštesni rezultatai fiksuoti pagal mokslinių tyrimų rezultatų, mokslo publikacijų ir akademinio našumo, tenkančio vienam gyventojui, kriterijus, pažymima VU pranešime.

ARWU bendrasis reitingas sudaromas remiantis šešiais objektyviais kriterijais. Vertinama, kiek universiteto absolventų ir darbuotojų yra laimėję Nobelio premijas ar Fildso medalius, mokslo žurnaluose „Nature and Science“ publikuotų straipsnių skaičių, gausiai cituojamų tyrėjų skaičių, straipsnių skaičių, indeksuojamą pagrindiniais citavimo indeksais, ir akademinį našumą vienam gyventojui.

Kasmet ARWU reitinguoja apie 1800 universitetų ir paskelbia geriausiųjų tūkstantuką.

„Šanchajaus reitingavimo konsultacijos“ yra nepriklausoma organizacija, atliekanti aukštojo mokslo, intelekto ir konsultacijų tyrimus. Nuo 2009 m. ši organizacija laikoma oficialia pasaulio universitetų reitingo leidėja.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite